Põllumehed ei taha karantiini läbinud ukrainlasi riigist välja lasta: „Nad tahavad tööd teha, käsku täita“

Rubriik Majandus On
Põllumajandus

Lõuna-Eesti põllumajandusettevõtjad on vastu politsei- ja piirivalveameti (PPA) nõudmisele saata riigist välja üheksa Ukrainast erilennuga saabunud hooajatöölist, kes kohustusliku karantiini ajal tegid tööd.

Terviseamet heidab ette, et töölised on karantiini ajal keelust hoolimata tööd teinud, kuid põllumeeste kinnitusel polnud ukrainlased põllutöödel, vaid korrastasid oma eluruume.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Oleme riigipoolsed korraldused täitnud ja meie hooajatööjõud on viirusevaba, ometi on nüüd töölistele antud korraldus riigist lahkuda, sest eelmise kuu lõpus toimunud politseireidi ajal ei olnud nad karantiinipaigas lamamas, vaid korrastasid oma elupaigaks mõeldud ruume,“ selgitas Nopri talu peremees Tiit Niilo.

Plantex AS-i tegevjuht Andres Agan: „Mehed on terved nagu purikad ja tahavad tööd teha, käsku täita ja koju minna nad ei saa, sest Ukrainaga on lennuliiklus katkestatud.“

„Oleme nende inimeste riiki toomise, viiruse suhtes testimise ja ilma tööta karantiinis hoidmisega kulusid kandnud ning arvestasime, et töötajad jäävad seejärel ettenähtud ajaks riiki ja teevad tööd,“ rääkis OÜ Hobulased omanik Priit Ojamaa.

21. juuli pärastlõunal saabus Eesti Põllumajandus- ja Kaubanduskoja tellitud erilennuga appi 160 hooajatöölist Ukrainast. Saabunud läbisid esmase COVID-19 viiruse testimise Tallinna lennujaamas, kus kolmel oli tulemus positiivne.  viibisid seejärel enne tööle asumist kaks nädalat Ülejäänud pandi kaheks nädalaks karantiini ning neid testiti seejärel uuesti. Reidi ajal tuvastati hulk rikkumisis, mõned karantiinis olema pidanud ukrainlased tegid keelust hoolimata tööd, mõned olid üldse seenele läinud. Üheksa ukrainlase suhtes on PPA praeguseks väljastanud lahkumisnõude.

BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused