Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Prantslaste Eurovia ostis TREV-2 kaudu õiguse kasutada Rail Balticu rajamiseks Eestit taristut ja maavarasid?

-
25.05.2018
Plakat
© UU

Taas on Eesti oma ettevõtlusest kadumas üks omamaine firma, mis läheb välismaalaste kätte ja siitki kumab läbi Rail Baltic, mille ehitamise välismaised suurfirmad üle võtavad.

Nimelt teatab BNS, et Prantsusmaa infrastruktuurikontserni Vinci tütarfirma Eurovia on sõlminud lepingu, ostmaks Eestis infrastruktuuri ehitusega tegeleva TREV-2 Grupp AS-i. See uus ülevõtmine kindlustab Eurovia positsiooni Balti regioonis, kus ettevõte on tegutsenud Leedus alates 1994. aastast ja Lätis 2017. aastast, teatas Eurovia.

Tehingu peab jõustumiseks heaks kiitma konkurentsiamet. Selle lõpuleviimine on planeeritud juunikuu lõppu, kui osapooled on täitnud kõik regulatiivsed nõuded, teatas oma 75-protsendise osaluse müüv Baltcap, kes on Balti riikide suurim väljaostu, kasvukapitali ja erakapitali infrastruktuuri investor.

Väga paljuütlev on järgnev lause, mis puudutab üht siinset globaalsemat projekti. “BaltCapil on hea meel anda omanikuroll TREV-2 Grupis edasi oma valdkonna juhtivale strateegilisele investorile,” ütles Trev-2 Grupi nõukogu esimees ja Baltcapi partner Kristjan Kalda. “Vaadates eesseisvaid suuremahulisi ja keerukaid projekte nagu näiteks Rail Baltic, saan kindlalt öelda, et tegime ettevõtte jaoks parima valiku.”

Siit saab välja lugeda kaks fakti — seotuse Rail Balticuga ja Eurovia positsiooni tugevnemise Baltimaades, kust uus raudteetrass läbi läheb. Eestimaine TREV-2 trassi rajamisest enam osa ei võta, seda teeb prantslaste TREV-2, kusjuures välismaalaste puhul ei kammitse enam ei teele jäävad talud, metsaalad ega allikad — mis neil sellest? Keskkonnamured on neile võõrad mured!

TREV-2 Grupp on Eesti taristuehitusettevõte, mille peamised tegevusalad on teede-, sildade ja raudteede ehitus, teehoole, keskkonnaehitus, maavarade kaevandamine ja liikluskorraldus, vahendab BNS.

Eurovia ehitab maanteid, kiirteid, raudteid ja lennujaamu ning osaleb tööstus-, kaubandus- ja linnakeskuste arendamises. Ettevõtte pädevusse kuuluvad lisaks põhitegevusele õhkimine ja lammutamine, drenaaž, mullatööd, liikluskorraldus, teede märgistamine, insenertehnilised rajatised ja mürabarjäärid. Tänu maanteede ja raudteede ehituseks vajalike matejalide tootmisele hõlmab Eurovia tegevus kogu tarneahelat.

Täpsustatult siis — prantslased ostsid TREV-2 kaudu õiguse rajada Rail Balticut ning kasutada siinset taristut ja maavarasid. Eesti omad ettevõtjad võivad oma suu sellest magusast teenimisvõimalusest puhtaks pühkida! Trassi hakkab rajama ja ka kasutama peamiselt väliskapital, mitte Eesti riik ja ettevõtjad!