Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Prantsusmaa põllumajandus üritab oma inimestega hakkama saada

-
07.04.2020
Prantsusmaal on põllumajandusse tööle läinud kohalikud.
© AFP/Scanpix

Üle 200 000 inimese on vastanud Prantsusmaa üleskutsele tööta jäänud töölistele aidata suve lähenedes hädasti lisakäsi vajavaid põllumehi, ütles põllumajandusminister Didier Guillaume teisipäeval.

“Täna on meil üle 200 000 taotleja ja 5000 värbajat, kes tööd korraldavad,” ütles Gauillaume telekanalile France 2.

“Me ei sunni neid inimesi üle riigi sõitma, nad hakkavad töötama oma kodude lähedal, farmerite lähedal, aga ka toidu-, transpordi- ja logistikatööstuses,” lisas ta. “On väga oluline, et need produktid jõuaksid sinna, kus neid müüa saab.”

Guillaume tegi läinud kuul üleskutse luua “suur põllumajandusarmee”, keset koroonaviirusest tingitud karantiini, mille käigus on tööta jäänud kümned tuhanded inimesed, aga suletud ka piirid, mis jätab talunikud ilma tavalistest hooajalistest rändtöölistest.

Vajadus töökäte järele on pakiline, kuivõrd läheneb spargli, maasikate, tomatite ja teiste varajaste viljade koristus ning aktiivsem loomakasvatuse hooaeg.

Riigiülesed liikumispiirangud on tähendanud ka seda, et kasvanud on kiiresti riknevate toodete varu, sest restoranid, koolisööklad ja muud toitlustusasutused on suletud.

Guillaume’i sõnul on hädavajalik hoida Prantsuse toidujaotuse kanalid sujuvad, sest tarneahelate lagunedes ei oleks kodanikel enam midagi süüa.

Ta manitses ka rahvast sööma kohalikku kaupa. “Kui te ei saa minna maale, tuleb maa teieni: ostke värskeid produkte, puu- ja köögivilju,” soovitas ta. “Ostke kala, ostke mereande!” (AFP-BNS)