Prognoos: tänavu Euroopa Liidu kliimapaketti vastu ei võeta

Majandus,
©Scanpix
Fit for 55 programmi tuvustamine Euroopa Parlamendis – nagu näha, huvitabki see üle 55 vikerkaarevärvilisi vanamehi.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja esindaja Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitees Reet Teder prognoosib, et ehkki Euroopa Liidu (EL) eesmärgiks on kliimapakett vastu võtta enne 2022. aasta lõppu, ei ole see tõenäoline ning ta arvab, et see lükkub edasi.

Kliimateemade valkonnas on kõige olulisem Euroopa Komisjoni seadusandlik pakett “Fit for 55”. “Nimi, mille kohta on vaimukalt öeldud, et see kõlab kui keskealise treeningpakett, tuleneb eesmärgist vähendada EL heitkoguseid 2030. aastaks vähemalt 55 protsenti,” naljatleb Teder.

Pakett on äärmiselt laiaulatuslik hõlmates erinevaid valdkondi ja nii paarikümmend õigusakti, millede omavahelised seosed on keerulised. Siin on koja esindaja sõnul ka erinevad liikmesriigid erinevatel seisukohtadel.

Näiteks värske eesistujariik Prantsusmaa on eriti kriitiline EL-i süsinikdioksiidi hinnaskeemi laiendamise suhtes. Komisjon soovib seda laiendada ka transpordisektorile ja hoonetele eesmärgiga ergutada üleminekut elektrisõidukitele ja aidata vähendada küttesüsteemi süsinikdioksiidi heitmeid.

“Prantsusmaa, nagu ka paljud teised riigid, kardavad aga negatiivset sotsiaalset mõju, kui energia veelgi kallineb ja kodumajapidamiste kulud suurenevad. Liikmesriikide üksmeelt ei ole ka kavandatava kliimameetmete sotsiaalfondi suhtes, mille eesmärk on neutraliseerida süsinikdioksiidi hinna kasvu võimalikke negatiivseid mõjusid,” tõdeb Teder.

Riigid vaidlevad fondi suuruse üle, samas kui mõned kahtlevad tema sõnul ka EL-i õiguslikus aluses sellise fondi loomiseks. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused