Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rahandusminister Martin Helme keeldub kaitseväele biokütuse erandit tegemast, sest probleem on laiem

-
06.09.2019
Martin Helme
© Scanpix

Rahandusminister Martin Helme ei andnud toetust eelnõule, mis oleks vabastanud Kaitseväe ja Kaitseliidu sõidukid biokütuse kasutamise kohustusest.

“Ei poolda jah erandit. Kui praktiliselt kõik, kel on diiselmootor, karjuvad appi ja nõuavad erandit, tuleb lahendada laiem probleem,” kirjutab minister oma postituses. “Tegelikult oli mul kokkulepe Taavi Aasaga, et ma ei kooskõlastaks eelnõud, vaid teeks ettepaneku muudatusteks, mis päästavad kõik diisli tarbijad kohustuslikust biolisandist. See nõuab seadusemuudatust, mille MKM on põhimõtteliselt välja töötanud ning paneb nüüd minu mittekooskõlastuse peale töösse. Selline on üks hästi koostoimiv koalitsioon. Lust lausa tööd teha.”

Biokütuse vastu on praktiliselt kõik majandussektorid. Leitakse, et biolisandi või etanooliga segatud kütus läheb seismisel riknema ja võib mootoritele kahju teha. Biokütuse vastu on ka teine EKRE minister, maaelu eest vastutav Mart Järvik.

Järgmise aasta 1. jaanuarist peab igas tarbimisse lubatud mootoribensiini ja diislikütuse liitris olema füüsiliselt või statistiliselt biokütust 10 protsenti.