Rahandusminister Martin Helme: Kredex hakkab raha välja maksma sel nädalal

Majandus,
Sularaha, euro, raha, paberraha
©Uued Uudised
Haridus- ja noorsooameti juht hakkab rahas suplema. Pilt on illustratiivne.

Rahandusminister Martin Helme sõnul peaks Kredexi laenude väljamaksmine algama hiljemalt selle nädala lõpus.

Minister nentis esmaspäevasel riigieelarve kontrolli erikomisjoni istungil, et Kredexi ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) meetmete väljamaksmisel on tekkinud küll teatav pudelikael, ometi pole see tema hinnangul prognoositust hullem.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Töötukassa meetme osas märkis Helme, et esimesel kuul on seda kasutatud prognoositust vähem. Samas tõi ta välja, et praegu on koos vaid märtsikuu numbrid ning aprillis on tõenäoliselt näha kasvu.

Ministri hinnangul on meede praegu oma eesmärki täitnud ning koondamisi ära hoidnud. Seda, kas koondamised tulevad meetme lõppemise järel hilinemisega või jäävadki ära, on Helme sõnul praegu veel vara öelda.

Helme rääkis, et töötukassa meetme pikendamise ettepanek on valitsuse aruteludest läbi käinud, ent otsuse tegemiseks tuleb ära oodata maikuu lõpp. Sisulist arutelu meetme pikendamise osas pole valitsuses veel toimunud.

Veel rääkis rahandusminister, et maksulaekumised langevad praeguse seisuga ootuspärases ulatuses. Riigikassa likviidsusega tema sõnul praegu probleeme pole.

Seni on riik võtnud kaks laenu, 750 miljoni ja 200 miljoni euro ulatuses. Helme sõnul on tehtud ettevalmistusi selleks, et vajadusel uusi laene võtta. (BNS)

One commentOn Rahandusminister Martin Helme: Kredex hakkab raha välja maksma sel nädalal

  • Avatar

    Yess! Nüüd hakkavad raha saama kiiremad ja osavamad!
    Keegi ei taha isegi jutuks võtta kodanikupalka – nüüd JAGATAKSE RAHAAAAA!!!
    “Kärvake vaesed!”

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused