Rahandusminister Martin Helme: pangad peavad hakkama kontode sulgemist senisest enam põhjendama

Majandus,
- Updated
©Uued Uudised
Rahandusminister Martin Helme.

Rahandusminister Martin Helme sõnul peavad pangad edaspidi senisest rohkem põhjendama kui nad ei soovi inimestele ja ettevõtetele kontosid avada või need sulgevad.

„Rahapesu vastase võitluse taustal oleme jõudnud kahjuks olukorda, kus meil on muutunud massiliseks kontode mitteavamine, sulgemine ja ülekannete mittetegemine – see on juba hakanud takistama Eesti ärikeskkonda ja tuleb kiiremas korras lahendada,“ sõnas rahandusminister.

„Kavandatavad muudatused peaksid olukorda parandama ja motiveerima panku põhjalikult kaaluma, kas ja miks ei ole mõistlik kontot avada või kas ikkagi tuleks olemasolev konto sulgeda,“ sõnas Helme.

Muudatuste jõustudes peab pank nii eraisikuid kui ettevõtteid teavitama vastavatest põhjustest, miks kontot ei soovitud avada või miks senine kliendisuhe lõpetati, välja arvatud rahapesu kahtluse korral. Sellisel juhul ei tohi pank oma otsust põhjendada.

Juhul kui pank pole konto avamisest keeldumist või selle sulgemist põhjendanud, on nii eraisikul kui ettevõttel õigus pöörduda kohtusse. Kohus saab üksnes kontrollida panga õigust kontot sulgeda või mitte avada, kuid ei saa kohustada panka kontot avama, vaid põhjendatud nõude korral mõista välja kahju.

Rahandusministri ettepanekul menetletakse krediidiasutuste seaduse muudatusi riigikogu menetluses oleva rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse raames.

Rahandusministeerium on edaspidi kavandamas ka regulatsiooni, millega soovitakse tõhustada finantsteenustega seotud vaidluste pidamist kohtuväliselt. See võib tähendada eraldiseisva organi (finantsombudsman) loomist või üksuse loomist mõne juba olemasoleva riikliku institutsiooni juurde, kuhu saaksid pöörduda nii eraisikud kui ettevõtted oma õiguste kaitseks seoses finantsteenustega. See peaks vähendama kohtusse pöördumise vajadust. (Rahandusministeerium)

Kommentaarid

2 commentsOn Rahandusminister Martin Helme: pangad peavad hakkama kontode sulgemist senisest enam põhjendama

 • Avatar

  See on jah käsitamatu, lihtsalt teatatkse, et konto suletakse. mina igal juhul palusin panka põhjendada. meil väike firma, Eestis kahjuks meie tootele turgu pole (veel), aga ELi piires on, aga ikkagi tahetakse konto sulgeda, sest Eestis pole tegevust… mis sellest ELst kasu, kui regiooni sees toimetamine ei ole piisav…

 • Avatar

  SEE ON vat et pankade poolne n6iajaht!!
  Vaevalt et riik panku korrale kutsub ja see et kas kutsutakse korrale s6ltub et kas ollakse “6ige” poliitilise suhtumisega. Kui oled nats siis on repressioonid. Oleme j6udnud ajastusse et kus see et kas kuritegu on ikka kuritegu s6ltub poliitilisest motiivist.

  Enamasti pankadel ongi ettekäändeks “rahapesu”, v6i siis “kahtlus ebaeetilisuses” v6i et “ei ole koosk6las panga väärtushinnangutega”, milleks ka v6etakse näpuga näitamine et kliendil on vale poliitiline arusaam.

  nagu näiteks siin. Inimesel maja p6letati maha, seet6ttu et “ta on ju nats”. Ajalehed vaikisid selle maha. Kyll aga nende artikkel oli et “mahap6lenud maja omanik on nats”. Seega hinnang antud neil, et k6ik korras!?

  Napilt sai kindlustusfirma esialgse summa üle kanda kui pank sulges kliendi konto.
  https://www.nordfront.se/sparbanken-syd-stanger-ner-nermans-swish-och-bankkonto.smr

  ja kui küsimusi hakati esitama siis ajalehes hoopis pank leidis et on 6igust kurta ka et “oi oi natsid ohustavad”
  https://www.nordfront.se/sparbanken-syd-kanner-sig-hotad-efter-reaktionerna-pa-deras-nedstangning-av-nermans-konto.smr

  Sparbankeni filiaalid on seotud SWEDBANKiga.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused