Rahandusminister Martin Helme plaan leiab spetsialistide heakskiitu, kiunujad tõmbasid saba jalge vahele

Majandus,
Maantee, 4 realine tee, tee, transport
©UU
Maantee, 4 realine tee, tee, transport

Kui esimese hooga püüti rahandusminister Martin Helme väljakäidud plaanile teede ehitus korraldada avaliku ja erasektori ühise rahastusega (PPP) vesi peale tõmmata, siis nüüd kuuleb juba sellele üha enam argumenteeritud ja heakskiitvaid hinnanguid.

Ehitusfirma Rand & Tuulberg üks omanikest Raivo Rand omab kogemust avaliku ja erasektori koostöö ehk niinimetatud PPP-projektidega nii Tallinnas kui ka Tartus ning märkis, et nende lahenduste puhul valmivad objektid kiiremini.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Ta võib küll rahanumbriliselt tunduda esialgu natuke kallim, aga kui me vaatame seda kasu, mida me nendest teedest saame, ja kui me vaatame ka nende tööde ajas kallinemist, sest me teame, et inflatsioon on täna suhteliselt kõrge, siis kokkuvõttes tuleb see kindlasti odavam,“ selgitas Rand Aktuaalses Kaameras.

Tallinnast Tartusse, Pärnusse ja Narva suunduvate maanteede neljarajaliseks ehitamine PPP-skeemi kasutades oli valitsuskabinetis arutluse all neljapäeval. Otsustati, et esimese asjana peab rahandusministeerium analüüsima teiste riikide kogemust ja panema kokku juhised, kuidas seda Eestis rakendada.

“Kui järgida teatud tingimusi, mida Euroopa Komisjon on selgelt meile ette pannud, siis on võimalik nende PPP-projektidega niimoodi minna, et võlg jääb erasektorisse, et erasektor võtab selle võla enda peale ja riigipoolne osa on valmisehitatud taristuobjekti liisida,” rääkis rahandusminister Martin Helme.

Helme plaani on kiitnud ka mõned majandusajakirjanikud ning Äripäeva küsitlusele vastanud ettevõtjad.

Kui Martin Helme selle ideega lagedale tuli, oli meedia ja opositsioonipoliitikute esimene reaktsioon neile omaselt halvustav ja isegi naeruvääristav.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused