Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Rahandusminister Martin Helme: tuleva aasta eelarvemaht on tänavusest mitusada miljonit suurem

-
19.09.2019
Martin Helme koos erakonna parlamendisaadikutega.
© UU

Rahandusminister Martin Helme sõnul on 2020. aasta riigieelarve maht üle 11 miljardi euro ning kasv võrreldes selle aastaga on mitusada miljonit eurot.

“Kulude ja investeeringute ja ka tulude pool ületab 11 miljardi piiri, sellele lisanduvad välisvahendid,” märkis minister neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil. Ta lisas, et eelarvemahu kasv tänavusega võrreldes tuleneb Eesti majanduse heast olukorrast ja maksulaekumiste kasvust.

Helme sõnul kulub järgmisel aastal sotsiaalsele kaitsele ligikaudu 3,6 miljardit eurot, millest 2 miljardit eurot moodustavad pensionid ning 1,6 miljardit eurot tervishoid.

“Me tegeleme ka sellega, et leida võimalus teatud prioriteetsetes sektorites saavutada palgakasvu,” ütles rahandusminister. Prioriteetseteks valdkondadeks nimetas ta siseturvalisust, haridust ja kultuuri, samuti peaks palk tõusma keskkonnaministeeriumi allasutustes.

Valitsus jätkab 2020. aasta riigieelarve eelnõu aruteludega ja plaanib eelnõu järgmise nädala teisipäeval kinnitada ja kolmapäeval riigikogule üle anda. (BNS)