Rahandusministri kokkukutsutav komisjon hakkab valmistuma võimalikuks koroonaviirusest tingitud majanduskriisiks

Rubriik Majandus On
- Updated
©Uued Uudised
Sotsiaalministeerium turgutas taas ideoloogilisi ühendusi. Pilt on illustratiivne.

Rahandusminister Martin Helme teatas neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et kutsub kokku komisjoni, mis hakkab analüüsima koroonaviiruse mõju majandusele ning töötab välja leevendavad meetmed võimaliku majanduskriisi puhuks.

“On selge, et mõjud on negatiivsed ja me peame kokku leppima, kuidas reageerida olukorras, kus inimesed jätavad ära reise ja üritusi, kus rahvusvahelised tarned kukuvad ära ja tootmine takerdub, ning meil on vaja vastata leevendavate meetmetega,” rääkis majandusminister.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Me paneme koos majandusministeerimi ja Eesti Pangaga kokku komisjoni, kes analüüsib võimalikke stsenaariumeid ja prognoose, töötab välja ettepanekuid leevendavateks meetmeteks ja ka need päästikukohad, mis hetkest alates on vaja neid rakendada,” täpsustas MartinHelme.

Rahandusministri sõnul toimus kolmapäeval Euroopa rahandusministrite telefonikonverents, kus osales ka Euroopa keskpanga president, tehti ülevaade sellest, mis seis euroalal on ja milliseid riske nähakse. “Kolleegid andsid ka ülevaate, mis plaanid neil on ja kuidas nad kavatsevad olukorrale reageerida,” lausus Helme.

Euroopa Keskpank on valmis koroonaviiruse majandusmõjudeks, kuid murenoot oli tunnetatavalt suur. “Küsimus on eelkõige selles, kui kaua see olukord püsib, mis perioodis me näeme haiguse leviku kasvu ja millal ta hakkab taanduma? Me räägime ikkagi kuudest, kus olukord jätkuvalt tõenäoliselt halveneb, enne kui ta hakkab paranema ja küsimuseks on, mis on selle mõju majandusele laiemalt ja kui kiiresti majandus sellest taastub,” sõnas rahandusminister.

Helme sõnul võib taastumine toimuda ka käesoleva aasta sees ära, näiteks teise kvartali lõpus või kolmandas kvartalis, kuid samas võivad käivituda mingid ettenägematud protsessid börsidel või rahaturgudel. Halva stenaariumi korral võib valitsus asuda koostama lisaeelarvet.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused