Reformierakonna juhitavas Eestis kiirenes ja kasvas inflatsioon euroala riikidest kõige rohkem

Majandus,
©Uued Uudised
Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus saab ehk Autorolloga hakkama, kuid mitte riigiga.

Euroalal kiirenes aastainflatsioon Eurostati kiirhinnangu järgi aprillis märtsikuu 7,4 protsendilt 7,5 protsendini; Eestis kiirenes inflatsioon aga eelduslikult 14,8 protsendilt lausa 19 protsendini, mis oli ka euroala suurim kasv.

Eesti hinnakasvule järgnes Leedu, kus esialgsetel andmetel kiirenes inflatsioon märtsi 15,6 protsendilt 16,6 protsendini. Eestile ja Leedule järgnesid Läti 13,2-protsendise ja Holland 11,2-protsendise hinnakasvuga.

Nendest euroala liikmesriikidest, mille kohta on Eurostatil andmed, oli inflatsioon aprillis 4,9 protsendiga aeglaseim Maltal, järgnesid 5,4 protsendiga Prantsusmaa ja 5,6 protsendiga Soome.

Euroala inflatsiooni kiirenemisesse panustasid eelmisel kuul enim 38-protsendise kasvuga energiahinnad. Järgnesid 6,4 protsendiga toidu-, joogi- ja tubakakaubad, 3,8 protsendiga tööstuskaubad ning 3,3 protsendiga teenused.

Euroopa Keskpank (ECB) on seadnud uueks sümmeetriliseks inflatsioonieesmärgiks 2 protsenti keskpikas plaanis. Varem oli selleks veidi alla 2 protsendi. (BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused