Reformierakonna soositud võõrtööjõupoliitikal on selgunud tume taust

Majandus,
- Updated
Tallinn ehitab ja seetõttu on siin ka palju võõrtöölisi. Pilt on illustratiivne.

Reformierakond on võimule tulles algatanud tööjõu vaba sisselaskmise – tööjõuturul toimuv aga näitab, millele Kruuse ja teised reformiministrid tegelikult rõhuvad.

Delfi Ärileht kirjutab: “Koroona-aja “trend” töövaidlustes: koju lahkuvale välistööjõule jäeti massiliselt palgad maksmata.” Juba pealkiri ütleb, mis on osade ettevõtjate eesmärk, kui nad võõrtööjõudu soovivad – nende palga ja tööajaga saab enda kasuks mängida.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Tekkis olukord, kus teati, et välismaalased hakkavad koroona tõttu riigist lahkuma, ja Eesti tööandja lihtsalt jättis palga maksmata,” kirjeldab Ärileht. Omade Eesti töötajatega nii teha ei saaks, küll aga ukrainlastega – sestap ka huvi nende vastu.

Veel üks paljuütlev moment: “Näiteks töölepinguseaduse 37. paragrahvi kohta joonistus vaidlustes ilusti välja, et leidus ettevõtteid, kel polnud tegelikult üldse vajadust töötaja töötasu vähendada või jäeti töökoormus samaks, aga vähendati palka.”

Olukord pole lilleline kummaltki poolt, sest Ärileht lisab: “Samal ajal esitasid tööandjad töötajate vastu kaebusi ligi 400 korral.”

Laias laastus tähendab tekkinud olukord seda, et neil juttudel, milles räägitakse ainult tohutust panusest, mida võõrtöölised annavad, pole tõepõhja all. Kogu võõrtööjõupoliitika taust on tegelikult väga problemaatiline, alates siin “mustalt” töötamisest (mida pidevalt avastatakse) kuni võõrtöölistega kaasnevate seadusrikkumisteni.

Sotsiaalmeedias kommenteeritakse teemat järgmiselt: “Reformierakond – soosige, lubage tuua ja tooge aga rohkem välitöölisi Eestisse, see ju meie tööandjatele nii vajalik ja kasulik. Välistööjõud on odav, ei maksta palkasid välja, ei vormistata tööle ja makstakse ümbrikupalka, ei maksta välistööjõule ettenähtud suuruses palka. Nii et igati kasulik Eestis tööandjatele, kes aina halavad, et ilma nendeta ei saa hakkama. Samuti tõstab see oluliselt Eesti mainet välismaal, kui petetud töölised avalikustavad sealses meedias Eesti toimunut – petmisi.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused