Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Restoranipidaja Sten-Erik Jantson: ma ei saa aru, kuidas saab Eesti riiki valitseda selline sült!?

31.12.2021
Tallinna vanalinn

Hiljuti EASi üle kriisitoetuste maksmise vaidluses kohtuvõidu saavutanud restorani- ja meelelahutusärimees Sten-Erik Jantson (37) ütleb, et valitsuse koroonapoliitika on täielikult läbi kukkunud ja põhjendamatult ettevõtlust suretav. Tunneli lõpus ta valgust ei näe.

Sten-Erik Jantsoni sõnul maksis ta ühe oma kohviku, Café Opera puhul mullu suvel 3500 eurot elektri eest kuus, tänavu juba 6800 eurot.

Koloriitne ettevõtja Jantson kaebas koos Reval Café omanike ja teiste vanalinnas tegutsevate toitlustajatega kohtusse EASi, kes keeldus neile maksmast koroonakriisitoetusi. Samal ajal kui toetust said mitmed teised vanalinna ettevõtjad. Novembris tegi Tallinna halduskohus otsuse ettevõtjate kasuks, kirjutas Eesti Ekspress.

„Kui kohus teeb otsuse ettevõtja kasuks ja ettevõtluse arendamiseks mõeldud sihtasutus kaebab selle edasi, siis ainuüksi selles lauses on kirjas kogu olukorra grotesksus ja valesus,“ leiab Jantson. Kriisi kiuste oma ettevõtteid lahti hoidev Jantson väidab, et majandusministeerium „jõhkralt survestas“ EASi kohtuotsust edasi kaebama.