Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Riigikontroll hädas topeltministriga: rahandusministeerium pole esitanud õlitehase arvutusi

-
23.07.2021
Justiitsministeerium.
© Uued Uudised

PortoRollo valitsus on igati kinni jooksnud: rahandusminister Pentus-Rosimannus on lapsepuhkusel, teda asendaval justiitsminister Maris Lauril aga jääb ilmselt mõlema ministeeriumi töö tegemata.

Riigikontrolör Janar Holm viitab rahandusministeeriumile saadetud kirjas Eesti Energia õlitehase rajamisega kaasnevatele võimalikele probleemidele, näiteks pole rahandusministerium riigikontrollile teadaolevalt valitsusele esitanud tehase tasuvusarvutusi.

Valitsus volitas mullu 27. märtsil rahandusministrit suurendama Eesti Energia aktsiakapitali 125 miljoni euro võrra, mis oli mõeldud muu hulgas uue põlevkivitehase rajamiseks.  “Samuti on otsuses öeldud, et hiljemalt 1. juunil 2021 esitab rahandusministeerium valitsusele investeeringuga seotud uued tasuvusarvutused. Riigikontrollile teadaolevalt ei ole valitsusele selliseid arvutusi esitatud,” märkis Holm kirjas justiitsminister Maris Laurile, kes praegu täidab ka rahandusministri ülesandeid.

Riigikontrolör loetleb üles veel rea vajakajäämisi, kuid selge on üks: korruptsioonivalitsus ei suuda efektiivselt tööd teha. (BNS-UU)