Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Saku õlletehase juht leiab, et alkoholiaktsiisi langetus hoidis ära suurema laekumiste kukkumise

12.02.2020
© Uued Uudised

Mullune 2,7-protsendiline (6,3 miljonit eurot) alkoholiaktsiisi laekumise langus oleks osutunud veelgi suuremaks, kui valitsus ei oleks aktsiise langetanud, leiab üks suurimatest õlletootjatest.

Saku juhatuse liikme ja Õlleliidu juhi Jaan Härms pakub, et aktsiise võinuks sel juhul vähem laekuda koguni kuni 30 miljoni euro võrra. “Mullused maksulaekumised kinnitavad seda, mida oli nii ette ennustada kui ka näha terve teise poolaasta vältel Läti piiripoodide müükidest,” märkis ta.

Aasta teisel poolel kukkus lahja alkoholi müük Härmsi andmetel lõunapiiril 40-50 protsenti, samal ajal taastus müük siseturul ja naasesid ka turistid. “Kui vaadata eelarvetulude poolt, siis aasta esimeses pooles kukkus aktsiisilaekumine 2018. aastaga võrreldes 17,5 miljoni võrra, samas teisel poolaastal juba madalama aktsiisimääraga kasvasid tulud 11 miljoni võrra,” ütles Saku juht.

Jaan Härms usub, et kui oleks arvestatud õlleliidu ettepanekut langetada Eesti aktsiise lähtudes Läti määradest (langetati võrdselt nii lahjale kui kangele alkoholile), oleks see sisuliselt piirikaubanduse täiesti ära kaotanud.

Aktsiisilangetamine tervikuna Saku juhi sõnul oli positiivne, sest lisaks piirikaubanduse vähenemisele pööras ka maksulaekumine tõusule. (ERR)