Soome hakkab töötajate tagatisi vähendama — kas ühe ühiskonnakorra loojang?

Majandus,
- Updated
©Stanislav Moshkov/Scanpix
Soome laev

Eesti Kalevipoegadel tuleb kardetavasti varsti endil kodutee jalge alla võtta, sest töötajaid soosivale ühiskonnakorraldusele tahetakse Soomes lõpp teha.

Tuhanded eestlased on läinud Soome parema palga ja suurema sotsiaalse kindlustunde pärast, aga Soome asjatundjate sõnul on nüüdseks palgatöötajate tagatisi hakatud märgatavalt vähendama.

Turu Ülikooli tööõiguse professor Seppo Koskinen ütles Soome ringhäälingule Yle antud intervjuus, et praeguse valitsuse ajal on esimest korda ajaloos hakatud arutlema töötajate positsiooni nõrgendamise üle. Siiani on tööseadused lähtunud alati töötaja kaitsmisest, vahendab ERR.

Mõistagi ei puuduta see neid hakkajaid Eesti mehi-naisi, kes teevad tööd hoolega, saavad õiglast palka ega naudi mingeid soodustusi, kuid neid momente, mis Soome tööle meelitavad, võib kõvasti vähemaks jääda.

Kogu selle loo juures on olulisem ehk viimane kommentaar: “Kultuuriuurija Jari Ehrnroot on seda meelt, et praegused muudatused töötajate kaitses, sotsiaal- ja tervishoius on alles esimene tuulepuhang. Vanaaegne heaoluühiskond on jõudnud ideeliselt, poliitiliselt ja majanduslikult oma teekonna lõppu (Toimetuse rõhuasetus).

Soome ühiskonda ootab juba järgmisel valimisperioodil ees suur muutus, prognoosib Ehrnroot. Tuleviku sotsiaalpoliitika ei tähenda enam, et riik hoolitseb kodanike eest. Teiste kulul elamine ja heldete toetuste nautimine ei ole enam võimalik. Vastutus hea elu ja oma vanaduspõlve eest on edaspidi üha rohkem iga inimese enda õlul.”

Kõikvõimalikele marksistidele võib see tähendada toetuse kasvu, sest nii saab neil taas võimalikuks klassivõitlust ergutades populaarsust koguda. Samas võtab see migrantidelt ära põhjuse Euroopasse tulla, sest neid lihtsalt ei poputataks enam. Kui neid muidugi poliitkorrektselt “ahistatavate” seast välja ei arvestata…

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused