Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Sotside ja Eesti 200 suurrahastajat Oleg Ossinovskit võib Lätis oodata vanglakaristus

-
21.05.2024
.
© UU

Riia regionaalkohtu prokurör nõuab endisele Läti Raudtee juhatuse esimehele Uģis Magonisele ja Eesti ärimehele Oleg Ossinovskile nelja-aastast vabadusekaotust. Mehi süüdistatakse korruptsioonis, teatas uudisteagentuur LETA prokuratuuri andmetele tuginedes.

Kohus taotles ka Magonise osalist varade konfiskeerimist ning Ossinovskile kolmeaastast keeldu osaleda riigi ja kohalike omavalitsuste hangetes, vahendab Läti Rahvusringhääling.

Prokuratuur on taotlenud ka, et meeste vahistamise ajal leitud 499 500 eurot tunnistataks kuritegelikult omandatud varaks ja konfiskeeritaks riigi kasuks.

Riia regionaalkohus jätkab asja arutamist 29. ja 31. juulil pärast kaitsjate kõnede ärakuulamist, teatas LETA.

Vidzeme ringkonnakohus oli varem mõlemad süüdistatavad õigeks mõistnud, kuid prokuratuur kaebas otsuse edasi. 2015. aastal peeti toonane Läti raudtee juht Magonis kinni korruptsioonivastase võitluse büroo poolt kahtlustatuna altkäemaksu võtmises.

Süüdistuse kohaselt andis Eesti miljonär Ossinovski väidetavalt peaaegu pool miljonit eurot Magonisele seoses vanade diiselvedurite ostmisega Ossinovskile kuuluvalt ettevõttelt Skinest Rail, vahendab Läti Rahvusringhääling.

Magonis väitis enda kaitseks kohtus, et ta sai raha Ossinovskilt mitte altkäemaksu või tagasimaksena, vaid tasuna oma Eesti kaaslase huvide esindamise eest Venemaa Raudtee juhtkonna ees eraisikuna, kuigi ta oli tol ajal Läti riigiraudtee ettevõtte juhatuse esimees.

Juhtum jõudis kohtusse 2017. aastal, kui nii Magonis kui ka Ossinovski süüdistuse said. Mõlemad eitasid oma süüd. Samuti palus prokuratuur toona mõlemale süüdistatavale määrata nelja-aastane vanglakaristus.

Oleg Ossinovski on olnud aastaid Sotsiaaldemokraatliku Erakonna suurtoetaja. 2023. aastal annetas ta erakonnale 50 000 eurot.

Aastate jooksul on Ossinovski ka erakonda Eesti 200 korduvalt toetanud. 2023. aastal annetas Ossinovski Eesti 200-le 35 000 eurot. 2022. aastal tegi ta Eesti 200-le 10 000 euro suuruse annetuse. Aastatel 2021 ja 2022. annetas Ossinovski mõlemal aastal Eesti 200-le 5000 eurot.

 

Allikas: ERR