Sügisel hakkame igal kuul nägema elektrihinna rekordeid

Eesti, Majandus,
©UU
Elektriliinid

Kui miskit elektriturul praegusega võrreldes ei muutu, näeme terve sügis uusi elektri hinna rekordeid, ütles ERR-i saates “Uudis+” Alexela energiaportfelli juht Kalvi Nõu.

Juulis tõusis elektribörsil Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas keskmine elektri hind rekordilise 233,21 euroni megavatt-tunni eest, lüües mullu detsembrist pärit rekordi 202,65 eurot megavatt-tunnist.

Nõu sõnul tasub selles näha pigem uut normaalsust ning lähiajal jätkub elektri kallinemine.

“Ausalt ja ilustamata: kui midagi fundamentaalselt turul ei muutu ja läheb nii edasi, nagu on, siis iga kuu edasi hakkame nägema uusi rekordeid. Augustis tuleb tõenäoliselt juba uus keskmine kuu rekord, sealt edasi september, oktoober, november. Talvised hinnad saavad tõenäoliselt olema üle 400 euro megavatt-tunnist, võib-olla ka oluliselt rohkem,” ütles Nõu.

Nõu märkis, et üksikutel tundidel näeb sügistalvel tõenäoliselt ka neljakohalisi arve.

Augusti esimesed päevad ongi näidanud, et juuli rekord läheb tõenäoliselt ületamisele: kuu esimesel päeval oli päeva keskmine hind 394 eurot megavatt-tunnist, teisipäeval 382 ning kolmapäeval 379 eurot.

Allikas: ERR

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused