Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Suurim elektritarbija seiskas ekstreemsete hindade tõttu tootmise – kuu arve tõusis 1,5 miljoni võrra

-
13.12.2021
Venemaa elektrist saab loobuda siis, kui seda on millegagi asendada. Pilt on illustratiivne.
© UU

Eesti suurim elektritarbija puitmassitootja, Kundas asuv Estonian Cell otsustas kõrgete energiahindade tõttu tehases tootmise seisma panna. Ettevõte maksis novembris elektri ja gaasi eest 1,5 miljonit eurot rohkem kui muidu. Viimaste kuude energiaarve on neil üle 5 miljoni euro võrra priskem.

Äripäev kirjutab, et ettevõtte finantsjuht ja aasta tööstur Siiri Lahe kirjutas peaminister Kaja Kallasele, et ebanormaalselt kõrged elektri- ja gaasihinnad on alates selle aasta sügisest väga tugevalt pärssinud energiaintensiivse tööstuse konkurentsivõimet rahvusvahelistel turgudel. Ta lisas, et elektrihindade dramaatiline eskaleerumine detsembris on lisaks konkurentsivõime teravatele probleemidele tõstnud päevakorda energiaintensiivse tööstuse töövõime säilimise erakordselt kõrgete elektrihindade tingimustes.

Lahe palub Kallaselt, et kavandatavas energia hinnakriisi leevendavate abinõude paketis oleks meetmed energiaintensiivse tööstuse eripära arvestamiseks ja rahvusvahelise konkurentsivõime taastamiseks. “Arvestades praegust olukorda, palume kõik elektrienergia tarbijad, sealhulgas tööstustarbijad, vabastada taastuvenergia tasumise kohustusest ja võimalusel täiendavalt ka täielikult elektri- ja gaasi võrgutasu tasumise kohustusest alates detsembrist tagasiulatuvalt kuni energia hinnakriisi lõpuni.”