Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Swedbank otsustas oma pesa punuda poliitiliselt mittekorrektsemasse Lätti

07.02.2021
Swedbank on üks nn rahapesupankadest. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Swedbank otsustas oma Balti peakorteri Lätti rajada, viidates paremale ärikliimale – see näitab, et pank lähtus siiski majanduslikest, mitte ideoloogilistest kaalutlustest.

Nimetatud pank jäi omal ajal meelde sellega, et võttis paari geisäutsu peale tagasi Aadu Luukase Fondile eraldatud raha, mille too omakorda kodanikuühiskonna preemiana sihtasutusele Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks tahtis anda.

Praegu ei tundu sellised asjad panka mõjutavat – Eestis on võimul valitsus, kes tahab kooseluseadust läbi suruda, Läti seim aga keeldus mullu oktoobris seadustamast samasooliste paaride kooselu.

Ideoloogiliselt oleks Eesti nüüd vasakliberaalse valitsuse all soodsam koht ennast sisse seada, aga seekord lähtus Swedbank siiski ärikaalutlustest.

Aga ega neid Swedbanki ärilisi kaalutlusi ka tea – ehk mõjutas otsust rahapesu läbi Eesti, kus pangal oli oma roll ja plekk jäi külge; samuti ei andnud EKRE osalusega valitsus laenu võttes pankadele erilisi võimalusi seda raha vahendada, seega põhjusi võib olla palju.

Lõpetuseks hinnang Georg Kirsbergilt: “Vaatamata sellele, et Eesti on Euroopa progressiivseim riik, kus kohe kohe saavad ka homod abielluda, mis meie režiimi autorite (Kaporatuuri-Kaja ja Roosiaia-Kuninganna) sõnul pidavat siia meelitama kõik maailma peakontorid, otsustas Swedbank enda Baltimaade peakontori rajada tagurlikku Läti pimeduse impeeriumisse, mille parlament isiklikult kooseluseaduse tagasi lükkas. Kahetsusväärne uudis küll päikesetõusu ootavale kontingendile, kuid vägagi positiivne uudis majanduslikult mõtlevale inimesele. Olgu Lätimaa kaitstud päikesetõusu valitsuse eest, sellist õnnetust ei sooviks isegi vaenlastele. Ühesõnaga: Eesti Roosiaia unelm on läbi kukkunud, odavate ideoloogiliste mantrate ees koogutamine siiski majandusedu ei too!”