Swedbank võis rikkuda USA sanktsioone

Majandus, Uudised,
Swedbank on varem teinud ideoloogilisi otsuseid.

Advokaadibüroo Clifford Chance tuvastas Swedbanki rahapesuauditi läbiviimisel, et pank vahendas 2014.–2019. aastatel läbi oma Balti üksuste ligikaudu 4,8 miljoni USA dollari mahus tehinguid, mis võisid rikkuda rahvusvahelisi sanktsioone, vahendab BNS.

Pank edastab sellesisulise raporti USA rahandusministeeriumi sanktsioonide täitmise üksusele OFAC (U.S. Treasury’s Office of Foreign Assets Control), teatas Swedbank börsile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Clifford Chance avastas 586 tehingut 4,8 miljoni USA dollari ulatuses, millest 95 protsenti läbisid panka 2015.-2016. aastatel. 508 tehingut moodustavad palgamakseid ja muid makseid, mis on seotud ühe laevaga, mille omanik asub Krimmis ja kasutas Swedbanki Balti üksust.

Krimmi annekteerimise tõttu on sanktsioonidega kehtestatud investeerimis- ja finantspiirangud, samuti impordi- ja ekspordikeelud ning teenuste osutamisega seotud piirangud.

OFAC kontrollib, et sanktsioonide all olevaid organisatsioone, ettevõtteid ega isikuid ei teenindataks. Rikkumine võib tähendada, et tehinguga olid seotud sanktsioneeritud isik ja USA finantssüsteem.

Clifford Chance on uurinud Swedbanki rahapesuvastaste meetmete täitmist alates möödunud aasta veebruarist ning see sisaldab klientide ja kahtlaste tehingute uurimist perioodil 2007. aastast kuni 2019. aasta märtsini. Samuti on luubi all see, kuidas on Swedbank ümber käinud pangasiseste ja -väliste avalikustamistega.

Advokaadibüroo uurib kõiki dollaritehinguid Swedbanki Eesti, Läti ja Leedu üksustes, mis jõudsid USA finantssüssteemi perioodil 2014–2019. Viieaastane periood valiti, kuna selle ajaga aeguvad hagi esitamise tähtajad.

Swedbanki tegevjuhi Jens Henrikssoni sõnul ongi Clifford Chance’i ülesandeks teavitada igast võimalikust sanktsiooni rikkumisest, mis uurimise käigus ilmneda võib. Ta möönis, et panga tunne-oma-klienti meetmetes ja tehingute monitoorimises on olnud vajakajäämisi.

“Samal ajal on mõningane kergendus, et see puudutab suhteliselt väikest summat ja väheseid tehinguid, nagu palgamaksed,” ütles Henriksson.

Clifford Chance teeb rahapesuauditi avalikuks 23. märtsil.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused