Tööandjate Keskliit peegeldab reformierakondlikku arusaama tööturust

Rubriik Majandus On
©Uued Uudised
Tallinna ehitusplatsid on täis võõrtöölisi. Pilt on illustratiivne.

Eesti Tööandjate Keskliit jätkab Reformierakonna taustaga Arto Aasa juhtimise all tööturu hindamist ainult kehvade tööandjate positsioonilt, jättes kõrvale kõigi muude sihtgruppide ja institutsioonide, sealhulgas riikluse huvid.

“Praegu on Eesti majanduses päris head ajad ja eriti head ajad on Eesti tööinimestel. Keskmise palga tõus on olnud tõesti päris kiire, tööpuudus on madal, inflatsioon on madal. Ma arvan, et selles olukorras võiksid inimesed olla päris õnnelikud,” rääkis Aas usutluses ERR-ile. ” /…/ See tähendab, et meie ettevõtete ja majanduse konkurentsivõime kahaneb ja siin tuleb tõsiselt mõelda, kui kaua selline olukord saab kesta ja mis on järgmine samm Eesti majanduses,” lisas ta vastuseks küsimusele, kuidas palgasurve ettevõtjatele mõjub.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rääkides välistööjõust, ütles Aas: “Välistööjõudu on Eestis umbes 30 000 inimest, ehk orienteeruvalt 4-5 protsenti meie tööjõust. Seda ei ole küll suures pildis väga palju, aga nendele tuleb maksta Eesti keskmist palka, mis paljudes regioonides ja sektorites on väga kõrge palganõue.”

Mida ütlevad selle peale Pakosta ja Käsper, võrdsusvõitlejad ja inimõiguslased – Aas leiab et keskmine Eesti palk on välismaalase kohta liiga palganõue ehk siis siinsel ettevõtjal peab lubama välismaisele orjatööjõule rõhuda?

“Välistööjõud on siin, et Eesti majandusse panustada ja ma usun, et ta siia ka jääb. Loodetavasti harjutakse selle olukorraga, see on niiöelda uus normaalsus,” rääkis Arto Aas. Seejuures aga ei arvesta ettevõtjad ei demograafilise olukorraga (eestlaste kahjuks), julgeolekuaspektidega (slaavi võõrtöölised ja venekeelne töökeskkond), infotehnoloogilise arenguga (odavtööjõud ei pane tehnoloogiatesse panustama) ja nii edasi.

Kommentaariks sobiks üks postitus Uute Uudiste loo alt. “Euroopas ja USAs on oma tööstus hävitatud, samamoodi nagu spetsialiste tootev haridussüsteem ja mõistusega ühiskond. Uusi autotehaseid ei pane üleöö kusagile sohu püsti kirjaoskamatute pagulaste, eluaeg äpiga tööl käinud noorte ja homoseksuaalsuse düsfunktsionaalse maatriksi üliõpilastega. /…/ Olukorras, kus palga maksmist loetakse kuritööks, nii et keegi ei viitsi õppida aastaid ametit, mis on põlatud ja mille eest on palka maksta keelatud… /…/”

See tähendab, et tänane majandusruum on täiesti käest lasknud kõik normaalse majanduse reegeid – innovaatilisus ja infotehnoloogiline areng on asendatud odavtööjõuga, sealhulgas harimatute põgenikega; ülikoolides õpetatakse tehnoloogiliste spetsialistide asemel ideolooge, hinnatuimaks töökohaks on büroode pehme tool koos läptopiga…

Ehk siis jätkavad paljud ettevõtjad reformierakondlikus võtmes, kus kõigest ja kõigist tuleb ainult hetkekasu välja pigistada.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused