Tööjõuprobleemid, milles Eestis valitsust süüdistatakse, on mureks kogu euroliidus

Majandus,
©Uued Uudised
Eesti on sattunud sõltuvusse võõrtööjõust. Pilt on illustratiivne.

Kui hiljuti selgus, et piiride sulgemine takistab lätlastel Eestis tööl käimist, siis meedias aeti tekkinud tööjõupuudus “paha” valitsuse piirangute kaela. Tegelikult on see ka teiste riikide probleem.

Pendelrände piiramine Soome ja Rootsi põhjaosade vahel on osutunud keerulisemaks küsimuseks kui Soome valitsuses esialgu arvati, kirjutab ERR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lapi maakonnas on juba tuvastatud nakatumisi, mis on seotud tööalase reisimisega Soome ja Rootsi vahel. Probleemiks on see, et kui Soome põhjaosast pärit tervishoiutöötajate liikumist üle piiri takistada, annaks see tugeva hoobi Rootsi põhjaosa tervishoiusüsteemile. Ehk paljud põhjasoomlastest meedikud käivad tööl Rootsi poolel.

Soome, Norra ja Rootsi üritavad olukorrale lahendust saada. Ka Eestis on proovitud korraldada nii, et lätlased ikka tööle pääseksid.

Mida aga selle olukorra juures maksaks meelde jätta? Kui Eestimaa inimene kuuleb mingit süüdistust valitsuse aadressil, siis maksab vaadata välisuudiseid – üldjuhul on samad probleemid ka mujal euroliidus. Näiteks ärakukkunud ukraina tööjõud Eestis on üksühele sarnane olukorraga Saksamaal, kus praegustele kevadtöödele ei pääse poolakad ja rumeenlased.

Ennekõike aga tuleb üle korrata, et nii Eestis kui üle Euroopa on eriline olukord, kus tegemisi dikteerib surmahaigus.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused