Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ukraina põgenikud tekitavad üüriturul nõudluse ja hindade kasvu

28.03.2022
Tallinna linnavalitsus ei leidnud Ukraina toetuseks parimat kohta, kui Lembitu nime kandva pargi. Pilt on illustratiivne.. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Kui Ukraina kriis ei rauge ja valitsus jätkab põgenike sissevedu, siis ei pruugi järgmisel õppeaastal  Tallinnasse ja Tartusse õppima minevad Eesti tudengid suvel lõpus enam sobivat ja jõukohast elamispinda leidagi.

Kinnisvarabüroo Uus Maa juhi Jaanus Lauguse sõnul tõusid alumise otsa korterite üürhinnad sõjapõgenikest tuleneva nõudluse tõttu Tallinnas ja ka teistes suuremates linnades ühe kuuga ligikaudu 15–20 protsenti.

Lauguse hinnangul on nõudlus kasvanud kõige rohkem soodsama otsa ja magalakorterite vastu. “Üüriturg on praegu üliaktiivne. Näiteks tavalise 500 eurot kuus maksva kolmetoalise üürikorteri soovijärjekorda pani end ühe päevaga 40 inimest. Maakleritel on omad kontaktid ja paljud korterid ei jõuagi üldse avalikku pakkumisse,” ütles Laugus pressiteates.

“Väljaantavate kodude üürihinnad on kuuga kerkinud 15–20 protsenti ning seni 500 eurot maksva korteri eest küsitakse juba 600. Alla 400–500 euro ongi näiteks Tallinnas juba raske vaba ja viisakat pinda leida,” märkis Laugus.

“Hinnatõus pole varem väljaantud korteriteni veel jõudnud, sest turg pole piisavalt settinud ja hinnataseme muutused välja kujunenud. Samuti ei ole hinnatõus mõjutanud päris kallite korterite üüriturgu, sest nende järgi pole nõudlus nii palju kasvanud,” lisas ta. (BNS)