Ukrainlaste probleem ei kao, järgmised kapriisitsejad on järjekorras

Majandus,
©Uued Uudised
Ehitussektoris töö jätkub, kuid sealgi on oodata tagasilööke. Pilt on illustratiivne.

Ehitajad ennustavad oma valdkonnas suuremat tagasiminekut, ja probleemid tunduvad neil olevat teatud osas taas seotud võõrtööjõuga.

ERR vahendab Astlanda Ehituse juhatuse esimeest Kaupo Kolsarit, kelle hinnangul püsib ehitussektor praegu vanadel projektidel, aga uusi peale ei tule, sest 80-protsendi tasemel tellivalt erasektorilt ei pruugi tellimusi enam tulla. Riigisektor jääb tema arvates turule edasi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Edasi aga sõidab ka ehitajatele sisse võõrtööjõu puudus, sest Kolsari sõnutsi läks ehitajatest osa enne kriisi kodumaale ega pääse nüüd tagasi, alltöövõtjad aga sõltuvad ukrainlastest. “Mõelge nüüd ise, kui teie kollektiiv on üles ehitatud inimestest, keda enam riiki ei lasta või kes siia ei pääse…” ohkab ta.

Seega tunnistab ehitaja, et ka see sektor on suures osas üles ehitatud võõrtööjõule. Kolsar nendib, et kokkukuivavate tellimuste ja 15-protsendilise võõrtööliste osakaalu juures saab puuduolevad töökohad täita vabaneva tööjõuga. Küll aga leiab ta, et puudu võib tulla spetsialistidest, näiteks keevitajatest.

Seda aga on Mart ja Martin Helme raadiosaates “Räägime asjast” pidanud siinsete ettevõtjate suurimaks möödalaskmiseks, et nad ei valmista ise enda jaoks spetsialiste ette, kuigi Eesti kutseharidussüsteem on täiesti võimeline neid inimesi välja õpetama. Ettevõtjad on aastaid võõrtööjõule lootnud ja jätnud ise oma tuleviku oma töötajatega kindlustamata.

Kolsari meelest ei ole aga mõeldav, et ukrainlased Eestisse tagasi ei pääse, kirjutab ERR. Järelikult on veel sektoreid, kes tahavad jätkata vana mudeli ehk odavtööjõuga, kuigi ootavad ise suurt langust. Maasikakasvatajad on niiöelda esimene pretensioonide laine.

UU

5 commentsOn Ukrainlaste probleem ei kao, järgmised kapriisitsejad on järjekorras

 • Avatar

  Mul on ammuilma tekkinud küsimus, MILLEGA tegelevad Eestis ametiliidud, MILLEGA tegeleb Haridus- ja Teadusministeerium!? Aastakümneid on jahutud IT-sektori töötajate “suurest” puudusest, miks põrgu päralt neid siis Eestis piisavalt ei koolitata!? Miks ei leia kõikvõimalikud tööandjate keskliidud ja muud kõrgepalgalised kõlavate nimedega hobusevargad kunagi ühist keelt Haridus- ja Teadusministeeriumiga koolitusteelimuste osas? Mujal arenenud maailmas on need asjad paigas, kas Eesti on tõesti nii kuradi jätkusuutmatu, et ei suuda MITTE MIDAGI koordineerida ja maksab tervele ministeeriumile, mis MITTE MIDAGI EI TEE, eelarvest korralikku palka ja kannab kulusid. Isegi keevitajaid ei saa enam Eesti inimestest kokku! Mis riik see on, mis peab iga teise või kolmanda valdkkonna spetsialiste “võõrtööjõuna sisse immigreerima!? Haridus- ja Teadusministeerium tuleb laiali peksta või õigemini, minister, kantsler, kõik asekantslerid ja osakonnajuhatajad minema lüüa, sest NAD EI TEE OMA TÖÖD! Nn “Tööandjate Keskliit” ehk saab oma mitte midagi tegemist harrastava juhi kohalt vabastamisega ise hakkama. MILLE EEST talle palka makstakse!? Umbkeelsete, “odavate”, probleemsete slaavlaste sisseveo eest?

 • Avatar

  Ainult omad Eesti inimesed tööle ja igasugu muud jäävad ära.

 • Avatar
  lev mõškin

  EI VÕÕRTÖÖJÕULE ! !

  • Avatar
   Nikolai Tšiksev

   Las eestlased ise siin räägivad!

  • Avatar
   Raimundile ja ka teistele kommenteerijatele

   Äkki mõtlete välja kuidas see tohutu tolbajoobide kari tööle panna mida meil Eestis ohtralt leida võib.Ja ärgu tulgu keegi ütlema,et heale tegijale palka ei maksta.Mõnitav on see,kui mitte pädev (ad) ministrid võtavad sõna teemadel,millest neil pole aimugi nagu Mart Helme põllumajandusest ja Martin Helme rahandusest ning mõlemad tööjõuga seonduvast

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused