Ukrainlaste probleem ei kao, järgmised kapriisitsejad on järjekorras

Majandus,
©Uued Uudised
Ehitussektoris töö jätkub, kuid sealgi on oodata tagasilööke. Pilt on illustratiivne.

Ehitajad ennustavad oma valdkonnas suuremat tagasiminekut, ja probleemid tunduvad neil olevat teatud osas taas seotud võõrtööjõuga.

ERR vahendab Astlanda Ehituse juhatuse esimeest Kaupo Kolsarit, kelle hinnangul püsib ehitussektor praegu vanadel projektidel, aga uusi peale ei tule, sest 80-protsendi tasemel tellivalt erasektorilt ei pruugi tellimusi enam tulla. Riigisektor jääb tema arvates turule edasi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Edasi aga sõidab ka ehitajatele sisse võõrtööjõu puudus, sest Kolsari sõnutsi läks ehitajatest osa enne kriisi kodumaale ega pääse nüüd tagasi, alltöövõtjad aga sõltuvad ukrainlastest. “Mõelge nüüd ise, kui teie kollektiiv on üles ehitatud inimestest, keda enam riiki ei lasta või kes siia ei pääse…” ohkab ta.

Seega tunnistab ehitaja, et ka see sektor on suures osas üles ehitatud võõrtööjõule. Kolsar nendib, et kokkukuivavate tellimuste ja 15-protsendilise võõrtööliste osakaalu juures saab puuduolevad töökohad täita vabaneva tööjõuga. Küll aga leiab ta, et puudu võib tulla spetsialistidest, näiteks keevitajatest.

Seda aga on Mart ja Martin Helme raadiosaates “Räägime asjast” pidanud siinsete ettevõtjate suurimaks möödalaskmiseks, et nad ei valmista ise enda jaoks spetsialiste ette, kuigi Eesti kutseharidussüsteem on täiesti võimeline neid inimesi välja õpetama. Ettevõtjad on aastaid võõrtööjõule lootnud ja jätnud ise oma tuleviku oma töötajatega kindlustamata.

Kolsari meelest ei ole aga mõeldav, et ukrainlased Eestisse tagasi ei pääse, kirjutab ERR. Järelikult on veel sektoreid, kes tahavad jätkata vana mudeli ehk odavtööjõuga, kuigi ootavad ise suurt langust. Maasikakasvatajad on niiöelda esimene pretensioonide laine.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused