Uue valitsuse plaanid lähevad risti vastu suure investeerimisfirma juhi ootustele

Eesti, Majandus,
Raha

Uus koalitsioonilepe tõstab mitmeid toetusi, mis sunnib riiki ilmselt ka laenu võtma. Suure investeerimisfirma juhi ootused olid aga risti vastupidised. Laenuraha arvelt tehtavaid kulutusi peab piirama ning vältima peab riigi kulubaasi kasvatavaid toetusi, kirjutab Delfi Ärileht.

Kaamos Group on Eesti kapitaliga investeerimisfirma, mille suurimad investeeringud on kinnisvaraarenduses, ehituses, puidutööstuses ning energeetikas. Ettevõtte juhatuse esimees Marek Pohla jõudis veel enne uue koalitsioonilepingu sõlmimist öelda, et ootab avalikult sektorilt julgemaid samme hinnatõusutsükli pidurdamiseks. Tema ütlusel tuleks siseriiklikult inflatsiooni pidurdamiseks piirata laenuraha arvelt tehtavaid avaliku sektori kulutusi. Erasektor on tänaseni hinnakasvule vastu saanud, aga mida pikemaks kujuneb hinnatõusu tsükkel, seda rohkem see hakkab mõjutama reaalmajandust, nentis Pohla.

Pohla avaldas kartust, et eelseisvate valimiste tõttu võib poliitikutel tekkida kiusatus teha lühiajalise kasu nimel populistlike otsuseid.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused