Uuring: euroala majandus on stagnatsiooni lähedal

Majandus,
©UU
Tallinn ehitab, aga majanduse tormipilved võivad ka Eesti kohale jõuda. Pilt on illustratiivne.

Brexiti ja kaubandussõjaga seotud hirm tiris euroala ettevõtete kasvu septembris kuue aasta madalaimale tasemele, selgub IHS Markiti uuringust, kus hoiatati, et euroala majandus on “stagnatsiooni lähedal”.

Aeglustumise taga on aina süvenevad probleemid töötlevas tööstuses, mille toodang langes kiireimas tempos alates 2012. aastast. Halbu uudiseid tuli ka teenustesektorist, mille kasv samuti aeglustus.

IHS Markiti euroala ostujuhtide indeks langes septembris 50,4 punktile augusti 51,9 punktilt. See on madalaim tase alates 2013. aasta juunist.

Sajapunktisel skaalal viitab üle 50-punktine tulemus kasvule. IHS Markiti peaökonomist Chris Williamson hoiatas, et värskete andmete järgi on euroala majandus “langusesse libisemise äärel”.

“Euroala majandus on lähedal stagnatsioonile, kuivõrd süvenev töötleva tööstuse langus näitab veelgi märke laienemisest teenustesektorisse,” ütles Williamson.

“Kaupu tootev sektor liigub halvast halvema poole ning kannatab suurima languse all alates 2012. aastast. Lisaks sellele tekitab muret kurnatuse laienemine teenustesektorisse, kus kasvutempo on nüüd üks nõrgimaid alates 2014. aastast,” lisas ta.

Williamsoni sõnul näib, et euroala majandus kasvab kolmandas kvartalis vaid 0,1 protsenti.

Varem sel kuul käivitas Euroopa Keskpank (ECB) tohutu rahapoliitilise ergutuspaketi, millega tahetakse aeglustuvat majandust turgutada. (AFP-BNS)

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused