Valitsus andis minister Raul Siemi ettepanekul avalike e-teenuste jaoks 26 miljonit eurot lisaraha

Majandus,
©Uued Uudised
Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem.

Valitsus toetas täna väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi ettepanekuid avalike e-teenuste arenduse rahastamiseks summas 26,4 miljonit eurot. Tegemist on EL tõukefondide 2020. aastaga lõppeva rahastusperioodi viimase suurema rahastusvooruga.

„Uued projektid võimaldavad mitmeid avalikke e-teenuseid teha kasutajale mugavamaks, ajakohastada tehnoloogiliselt ja viia kokkuvõttes kogu digiriiki eri valdkondades ja teenustes uuele tasemele,“ ütles Siem. Ta tõi näiteks koroonakriisi õppetundide najal nakkushaiguste infosüsteemi ning tervise infosüsteemi ja andmete halduse arendused, rahvastikuregistri ja pensioniteenuste alusplatvormi uuenduskuuride esmaetapid, relvaregistri arendamise ja Riigi Teataja uuendamise ning riigiportaali edasiarendused.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siem lisas, et investeeringud e-riiki on laiemalt vajalikud ka meie IT erasektorile. „Koroonakriis mõjutab Eesti majandust veel mõnda aega. Riiklike investeeringute suurendamine e-teenustesse annab võimaluse ka meie IT-ettevõtetele kasvatada oma töömahtu ja anda inimestele tööd,“ lausus ta.

Arendatavad e-teenused valis välja ekspertkomisjon ministeeriumite ettepanekute põhjal. Ettepanekud on koosatud teekaardina ja näitavad, millistele projektidele on võimalik taotleda rahastust järgneva 12 kuu jooksul. Sealhulgas on 10,4 miljoni euro mahus projekte koheselt käivitatavad.

Avalike e-teenuste ja selleks vajalike infosüsteemide arendusi on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi rahastanud aastatel 2014-2020 Euroopa Liidu tõukefondidest kokku 124 miljonit eurot.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused