Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Valitsus on eelarvega ühele poole saamas: kärped koondamisi kaasa ei too, samuti ei kärbita palku

-
13.09.2019
Nagu feodaalajastulgi tulevad sealt ülalt uued koormised. Pilt on illustratiivne.
© UU

Eile õhtul kella 20 ajal lõppes valitsuse kabinetinõupidamine, kus arutati üksnes järgmise aasta riigieelarvet.

Rahandusminister Martin Helme ütles pärast neli tundi kestnud nõupidamist, et eelarve kokkupanemisel ollakse graafikus ning valitsus annab eelarve parlamendile üle tõenäoliselt 25. septembril.

Helme ütles, et õhtuks saadi eelarve klappima. Nõupidamisel vaadati läbi ministeeriumite kärbete ettepanekud. Kuna eelarve vajab viimistlemist, ei soovinud rahandusminister võimalikke kärpekohti veel avada, avaldas ERR.

“Kokkuhoiukohad on väga erinevad. Kõik ministeeriumid on omalt poolt selle kodutöö ära teinud. Seal on nii tegelike kulude ärajätmist kui kulude ajatamisi, mingisuguste tegevuste edasi lükkamisi, seal on eurorahade ümbertõstmisi See on lai arsenal, kuidas on võimalik riigieelarves eesmärke saavutada,” rääkis Helme.

Helme sõnul kärped koondamisi kaasa ei too ja samuti ei kärbita palku.

“Ministrid läksid kõik laiali ülesandega mõelda ja vaadata veel kord üle erinevad võimalused, et kas meil on võimalik tekitada lisapuhvrit, et ikkagi mingeid lisakulutusi järgmisel aastal teha, mis on meie jaoks poliitilised prioriteedid. Loomulikult me räägime siin pensionitest, päästjatest õpetajatest, kultuuritöötajatest – see on meie järgmine ambitsioon. Aga siin on väga vara veel mingit optimistlikku sõnumit välja anda,” lausus Helme.

Helme sõnul ollakse praeguseks suure pingutusega ühele poole saanud. “Et liikuda (eelarve) tasakaalu poole, et saada strukturaalse eelarve eesmärgid kaetud. Et teha järgmist sammu ja hakata kulusid suurendama, seda ma öelda ei saa,” ütles rahandusminister.

UU