Valitsus on eelarvega ühele poole saamas: kärped koondamisi kaasa ei too, samuti ei kärbita palku

Majandus,
- Updated
Stenbocki maja

Eile õhtul kella 20 ajal lõppes valitsuse kabinetinõupidamine, kus arutati üksnes järgmise aasta riigieelarvet.

Rahandusminister Martin Helme ütles pärast neli tundi kestnud nõupidamist, et eelarve kokkupanemisel ollakse graafikus ning valitsus annab eelarve parlamendile üle tõenäoliselt 25. septembril.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme ütles, et õhtuks saadi eelarve klappima. Nõupidamisel vaadati läbi ministeeriumite kärbete ettepanekud. Kuna eelarve vajab viimistlemist, ei soovinud rahandusminister võimalikke kärpekohti veel avada, avaldas ERR.

“Kokkuhoiukohad on väga erinevad. Kõik ministeeriumid on omalt poolt selle kodutöö ära teinud. Seal on nii tegelike kulude ärajätmist kui kulude ajatamisi, mingisuguste tegevuste edasi lükkamisi, seal on eurorahade ümbertõstmisi See on lai arsenal, kuidas on võimalik riigieelarves eesmärke saavutada,” rääkis Helme.

Helme sõnul kärped koondamisi kaasa ei too ja samuti ei kärbita palku.

“Ministrid läksid kõik laiali ülesandega mõelda ja vaadata veel kord üle erinevad võimalused, et kas meil on võimalik tekitada lisapuhvrit, et ikkagi mingeid lisakulutusi järgmisel aastal teha, mis on meie jaoks poliitilised prioriteedid. Loomulikult me räägime siin pensionitest, päästjatest õpetajatest, kultuuritöötajatest – see on meie järgmine ambitsioon. Aga siin on väga vara veel mingit optimistlikku sõnumit välja anda,” lausus Helme.

Helme sõnul ollakse praeguseks suure pingutusega ühele poole saanud. “Et liikuda (eelarve) tasakaalu poole, et saada strukturaalse eelarve eesmärgid kaetud. Et teha järgmist sammu ja hakata kulusid suurendama, seda ma öelda ei saa,” ütles rahandusminister.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused