Valitsus raiskab uuringute peale maksumaksja raha – küsigu nõu otse EKRE-lt

Majandus,
©UU
EKRE teab, kuidas majandust tervendada.

Valitsus tellib kummaliste nimedega firmadelt kahtlaste tulemustega uuringuid Eesti majanduse tarvis, selle asemel et küsida otse Eesti Konservatiivselt Rahvaerakonnalt.

Rahandusministeerium sõlmis PricewaterhouseCoopers Advisorsiga lepingu analüüsi koostamiseks, mille eesmärgiks on analüüsida aktsiisipoliitika riske, võimalusi ja mõju majanduskeskkonnale piirikaubanduse tingimustes. Analüüsi koostamise hinnaks kujunes riigihanke tulemusel 81 900 eurot, millele lisandub käibemaks, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE hoiatas juba 2015. aastal, et aktsiiside kergitamine viib raha Eestist minema ja nüüdseks on selle hoiatuse tõesus täiesti selge. Ainult valitsus ei saa sellest endiselt aru ja tellib maksumaksja raha eest mingilt PricewaterhouseCoopers Advisorsilt hinnanguid!

Varem on maksupoliitika kujundamise toetuseks viinud Ernst & Young Baltic 2015. aastal läbi uuringu transpordimaksude rakendamise võimalustest Eestis, mis sai veoautode teekasutustasu kehtestamise aluseks, kirjutab BNS. EKRE on tõestanud, et see tasu on hakanud nöörima vaid omamaiseid juhte ega ole teiste riikide veoautode maksustamiselt mingit olulist kasu toonud. Pealegi tähendab käpardlik Ernst & Young nagunii Rail Balticu tasuvusuuringu neljamiljardilist võimalikku viga – sama firma on ka Austraalias valehinnanguid teinud.

Möödunud aastal valmis põlevkivi optimaalse tasustamise uuring. Selle eesmärk oli välja selgitada, milline peaks olema riigi sekkumine, et saavutada perioodil 2018–2050 Eesti põlevkiviressursi väärindamise maksimaalne positiivne mõju Eesti majandusele, seal hulgas riigi tuludele. Uuringu viis läbi Ernst & Young Baltic koostöös rahandusministeeriumi majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, keskkonnaministeerium ning põlevkivisektori ettevõtetega.

Riigikogus toimunud Põxiti arutelu, millel EKRE jäi kindlalt odavat põlevkivielektrit toetama, näitab, et valitsus sahmib sellestki uuringust hoolimata ka põlevkivi alal ringi nagu peata kana, sest üks valitsuse osapooltest ehk sotsid, oli selle arutelu algataja. Siit siis järeldus: valitsus telligu majandusanalüüsid otse EKRE-lt, siis pole ka maksumaksja raha vaja raisata ja võimule tulles hakkavad rahvuskonservatiivid nagunii sellega tegelema.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused