Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Valitsus tahtis pool aastat tagasi ahjukütmise minevikku saata, praegu aga tõuseb puuküte taas ausse

-
30.05.2022
Eesti metsaomanikud hoiavad ja samas majandavad oma metsa.
© Uued Uudised

PortoRollo valitsus on oma eksistentsi kestel teinud palju rumalaid otsuseid ja üks neist oli mullune otsus maksta toetust ahjuküttest loobujatele.

Mullu 4. novembril kirjutas Postimees pealkirja all “Riik meelitab rahaga koduomanikke ahjuküttest loobuma” järgmist: “Eesti plaanib kütteliikide keelustamise asemel läheneda präänikuga ja hakkab maksma toetust ahjuküttest loobumiseks.”

EKRE hoiatas juba varem küttehindade võimaliku kiire tõusu eest ning kritiseeris ahjuküttest loobumise propagandat. See, et rahvuskonservatiividel on taas õigus, selgus aasta lõpus, kui elektri- ja küttehinnad kiiresti lakke kerkisid, seda suuresti ka Kaja Kallase valitsuse rohepöördeliku majanduspoliitika tõttu.

Nüüd on ring täis ja ahjuküte pigem naaseb kui kaob. Nimelt kirjutab ERR: “Pottseppadel ja ahjude ehitamisega tegelevatel ettevõtetel on käed tööd täis ja paljudel ajad broneeritud kuni aasta lõpuni. Kõrged energiahinnad ja ebakindlus energiajulgeoleku pärast on pööranud inimesed taas puukütteusku ja elamutesse tahetakse järjest enam ahjusid ehitada.”

Üks Kaja kallase valitsuse valeotsus on taas oma haleda lõpu leidnud, kuid ega peaminister ole mõistusele tulnud – nimelt kirjutab BNS, et Kaja Kallas osaleb esmaspäeval ja teisipäeval Brüsselis Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhtide kohtumisel ning kohtub Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeniga, arutatakse rohepöörde ja kliima eesmärkide täitmisega seonduvat.