Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO: Konkurentsiameti peadirektor kiitis EKRE mõtet – elektrihinna toob alla CO2 komponendi eemaldamine

-
19.01.2023
Laadime sisu...

Elektri universaalteenuse hinna saaks allapoole tuua, kui CO2 komponent sealt ära võtta ning valitsus võiks sellele küsimusele mõelda, ütles konkurentsiameti peadirektor Evelin Pärn-Lee, eile õhtul ETV saates „Esimene stuudio“.

Tippametniku kohta väga julge avaldus, sest seni on CO2 komponendi eemaldamisest rääkinud sõnaselgelt ainult rahvuskonservatiivid (EKRE).

Konkurentsiameti juht lisas veel, et isegi elektri universaalteenuse hinna saaks soodsamaks, kui CO2 komponent sealt välja võtta.

“Universaalteenusest tegelikult üle 50 protsendi moodustab CO2 hind. Ma ise olen hariduselt jurist ja tegelenud põhjalikult riigiabi küsimustega ja ma arvan, et võib-olla CO2 ja riigiabi teema on küll asi, kuhu riik võiks küll natuke sügavamalt sisse vaadata. Kui üldse küsime, kuidas seda universaalteenuse hinda veel soodsamaks saada, siis kui CO2 komponent sealt ära võtta, siis on ka põlevkivil põhinev elektri hind vägagi konkurentsivõimeline. Aga see on poliitiline otsus,” ladus Pärn-Lee saatejuhi Andres Kuuse noogutuste saatel justkui EKRE jutupunkte ritta.

Ta lisas: “Ma olen jälginud, mida teised riigid teevad ja ma ei taha väita siin, et ma olen selle läbi analüüsinud, aga julgustaksin küll sinna sisse vaatama. Taanlased, sakslased, prantslased on küsinud, miks siis Eesti ei võiks samamoodi sinna vaadata.“

 

Allikas: ERR