VKG: põlevkiviõli tootmine annab riigile suurt tulu ja samaväärsete alternatiivideta on vastutustundetu loobumisest rääkida

Majandus,
Euro peab majanduskriisis läbima oma katsumuse. Pilt on illustratiivne.
©Uued Uudised
Euro peab majanduskriisis läbima oma katsumuse. Pilt on illustratiivne.

Ida-Virumaa ja põlevkivi osas kõlab ka mõistlikke seisukohti, millest peaks riik lähtuma.

Viru Keemia Grupi (VKG) juht Ahti Asmann ütles Vikerraadio saates “Reporteritund”, et põlevkiviõli tootmine panustab Eesti ühiskonna arengusse ja mingist väljumisest ei ole vastutustundlik rääkida, kuni kõrvale pole arendatud samaväärseid alternatiive.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti Energia ja Viru Keemia Grupp kavatsevad Ida-Virumaale sadu miljoneid eurosid maksva põlevkivi eelrafineerimistehase rajada. Samas on Eesti riik nõustunud 2050. aastaks kliimaneutraalseks saama.

Asmann ei mõista inimesi, kes selle asemel, et mõelda, mida uut luua, mõtlevad lihtsalt mingi asja kinnipanekust. “Põlevkivitööstus ja põlevkiviõli tootmine on väga suur eksporditulu allikas. Eelmisel aastal tootsime koos Eesti Energia ja Kiviõli keemiatööstusega 1,2 miljonit tonni põlevkiviõli ekspordiväärtuses umbes 450 miljonit eurot. Keegi ei küsi, miks Norra ei pane kinni oma naftatootmist,” tõi ta paralleeli.

Asmanni sõnul on vaja arendada kõiki oma majandusharusid ja teenida tulu, et saaks nii oma riiki ülal pidada kui ka teha investeeringuid uuetesse tehnoloogiatesse – toimivaid asju sulgedes raha lihtsalt ei tule ja ka areng jääb seisma.

Euroopa Komisjon esitas kolmapäeval kliimaseaduse eelnõu, mille vastuvõtmisel muudetakse ühenduse kliimaplaanid õiguslikult siduvaks.

Kuna Euroopa Komisjon tahab ise määrata tempo ja luua vastavaid seadusandlikke akte, jääb Asmanni arvates väga selgelt mulje, et see on Eesti iseseisvate otsuste käest ära andmine. Ta lisas, et VKG ei võitle selle vastu, et aastaks 2050 kliimaneutraalsus saavutada, kuid kindlasti on nad eriarvamusel, millise tempoga sinna liikuda.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused