Volinik Kadri Simson selgitab, et õlitehas on Eesti kliima- ja energiakavas juba sees

Majandus,
©Uued Uudised
Ida-Virumaa sõltub suuresti põlevkivitööstusest. Pilt on illustratiivne.

Õiglase ülemineku toetuse üle otsustamine ei käi Euroopa Komisjonis mingite kindlate mehhaaniliste kriteeriumite alusel, mistõttu ei saa väita, et Eesti Energia õlitehase rajamine või mitterajamine Ida-Virumaale selle saamisel otsustav oleks.

340 miljoni eurose toetusotsuse aluseks on Eesti esitatav plaan õiglaseks üleminekuks, ütleb Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Simson selgitas ERR-ile, et õiglase ülemineku fondist raha saamiseks on riikidele üks eeldus ning õlitehase rajamine või mitterajamine ei too kaasa automaatset otsust, sest õiglase ülemineku fondi vahendid on mõeldud tulevase ülemineku jaoks.

Simson toonitas, et Eesti on õlitehase rajamise plaani oma algsesse kliima- ja energiakavva juba sisse kirjutanud ja komisjonile 2020. alguses esitanud, mis oli riikidele esmaseks tärminiks.

“Sellega näitasid riigid komisjonile, kuidas nad saavutavad kümne aasta jooksul säästvama tulemuse, nii et aastal 2030 oleks CO2 emissiooni EL-is vähem kui aastal 2020. Seal on Eesti teada andnud, et ta asendab senise põlevkivi kasutamise elektritootmises üleminekuperioodil õlitootmisega,” ütles Simson. (ERR)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused