Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Woltid-Boltid näitasid taas, et nende tegevus solgib turgu

-
06.06.2020
Välismaistest toidukulleritest on ühtäkki saanud Eesti ühiskonna ülalpidajad. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Wolti-Bolti tegevuse kontrolli alla võtmist on seni peetud justkui nende kiusamiseks, kuid nende toidukullerite süsteemi vastu tõstavad häält ka toitlustajad.

ERR kirjutab sellest, kuidas toiduvahendussüsteem võtab restoranidelt röövellikku vaheltkasu, seda ajal, mil paljud neist olid koroonakriisi tõttu sunnitud kasutama toidukullereid.

Tallinna kullerteenuses koos Boltiga valitsev Wolt võtab vaheltkasu sõltuvalt lepingust 20-30 protsenti. Läbirääkimistel on Wolt jäik.

Tallinnas restorani pidav soomlane Marcus Groth ütleb, et suuremate kullerfirmade vahendustasud on proportsioonist väljas. “Väga oluline on saata klientidele sõnum: nad ei tea, et kui nad kasutavad Wolti, siis me peame kogu oma kasumi ära maksma. Inimene arvab, et maksab ise selle kojukandeteenuse täielikult kinni, tegelikult aga maksab restoran igale tellimusele meeletult peale,” ütleb Groth.

EKRE on Wolti-Boltide vastu ennekõike seetõttu, et sellised firmad on seadusaukudega mängivad migratsioonipumbad. Lisaks aga on äpindusele tuginevad firmad osanud turul suurt segadust tekitada – näiteks Bolti on peetud taksoturu solkijaks, sest seal reeglitest nende poolt eriti kinni ei peeta.

Suurem osa Wolti ja Bolti toidukulleritest on neegrid, mis näitab nende rolli migratsioonipumbana.