Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Majandusleht soovitab ettevõtjast kaugenevat erakonda

-
27.02.2019
oravad

Kui mõni ideaali püüdev üksik ajakirjanik tahab olla nii erapooletu, et kardab isegi valima minna ja suurem osa meediagategelastest teevad varjatud reklaami kallutatud kajastuste ja probleemipüstitustega, siis Äripäev on üks väheseid (et mitte öelda ainus) väljaandeid, kes avalikult avaldab toimetuse seisukoha enne valimisi.

Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel selgitas, et roosa majandusleht on oma eelistust välja näidanud juba veerandsada aastat, sest tema meelest peab ajakirjandusväljaandel oma arvamus olema.

Ta rõhutas, et valimissoovituse andmine ei tähenda, et toimetus asuks selle erakonna positsioonidele või et selle erakonna esindajad pälviksid mingisuguse immuniteedi.

Meenutagem, et Äripäeva valimiseelistus Riigikogu valimistel oli 1999. ja 2003. aastal Reformierakond, 2007. ja 2011. aastal IRL ning 2015. aastal Vabaerakond.

Eelmiste kohalike valimiste eel soovitas Äripäev üldse sotsiaaldemokraate, kel pole ettevõtlusega küll väga suurt kokkupuudet.

Kogu selle loo juures on huvitav see, et end majandusleheks pidav Äripäev soovitab nüüd erakonda, kes on samuti ettevõtjatest kaugenenud – nüüdseks, kui Vabaerakond on üldse mängust väljas ja IRL-i asemel Isamaa, on Äripäev tulnud tagasi oma kunagiste liistude juurde ja soovitab taas Reformierakonda, ainult, et oravad ise on selle aja jooksul kõvasti muutunud.

Näiteks rääkis praegu Riigikogusse kandideeriv Reformierakonna asutaja Siim Kallas juba eelmiste valimiste ajal sellest, et oravate liberaalne maailmavaade on hägustunud ja paljud Reformierakonna juhid suhtuvad ettevõtjatesse vaenulikult.

Kallas lisas toona, et Reformierakonna juhtivad tehnoloogid ütlevad, et saavad ettevõtjate hääled nagunii, sest neil pole kellegi teise poolt hääletada. Suures plaanis pole midagi muutunud, kuigi erakonna juhid on vahetunud. Pigem kaldudakse veelgi enam vastassuunda.

Hiljuti Reformierakonnast lahkunud Igor Gräzin lajatas läinud aastal otse välja, et Reformierakond on muutunud väga vasakpoolseks.

“Äärmiselt vasakul on sotsiaaldemokraadid (bolševikud) ja nende kõrval menševikud (Reformierakond), tsentris on Keskerakond (osalt kadetid ja osalt oktobristid) ja siis hästi natukene paremal ekrelased, umbes nagu Vene duuma üksildane Puriškevitš, kes kord teatas, et „siin ruumis on minust paremal pool ainult sein“,” on ta öelnud.

Reformierakonna pikal võimuloleku ajal on tänu Brüsselist tulnud direktiividele ja muudele seadustele väga vaenulik keskkond just väikeettevõtjate jaoks.