Endine rahandusminister, EKRE esimees Martin Helme kirjutab lagesid purustavaid elektrihindasid kommenteerides, et rahandusministrina oli üks esimesi asju, mis ta tegi, omanikupoolse korralduse andmine Eesti Energiale hoida vähemalt 1000 MW reservvõimsust Narva jaamades.
„Selle kohene tulemus oli, et jäi koondamata ligi tuhat kaevurit ja energeetikut, kuid pikem mõju oli, et ei pandud pöördumatult kinni kahte plokki, mis sel hetkel seisid madala hinna tõttu tegevusetult,“ kirjutas Helme. „Kui ma oleks lasknud need plokid sulgeda ei räägiks me täna elektri rekordhinnast, vaid Eestis oleks reaalne tarbimise piiramine. Suured elektriintensiivsed tootmisettevõtted lülitataks võrgust välja, et kodumajapidamised pimedasse ja külma ei jääks.“
Ta lisab, et igaüks võib ise arvata, mida see teeks juba lühikese aja jooksul meie tööhõive, ekspordi, maksulaekumiste ja sotsiaalse stabiilsusega.
Helme: „Mina mäletan veel 1990. aasta talve, kui Moskva karistas meid iseseisvuspüüdluste eest ja piiras kütusetarneid. Kortermajades oli külm, gaasipliidid seisid ilma leegita. 30 aastat hiljem seisame silmitsi sama ohuga, kuid seekord ei ole põhjuseks mitte Moskva poliitiline dogmaatilisus vaid Brüsseli ennasthävitav ideoloogiline fanatism.“
Ta küsib: „Mis meil vahet on nende kahe liidu vahel?“
Ja vastab: „Õige küll, seekord kiidavad asja heaks paljud eesti poliitikud…“