Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme kavandatavast pensionireformist: lusikaga antakse ja kulbiga võetakse!

-
22.01.2017
Laadime sisu...

Valitsuse kavandatud pensionireformist, mis paneb pensioni suuruse sõltuma palga asemel tööaastatest, väärib kiitust vaid otsus võrdsustada tööaasta pensioniaastaga – ülejäänu on aga petukaup, leiab Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Martin Helme.

Tre raadio poliitikasaates “Räägime asjast” tõdes Helme, et valitsuse pensionireformiga muutub pensioni esimene sammas mõnevõrra ausamaks.

„Ka konservatiivide programm näeb ette, et üks töötatud aasta peab ka pensioniarvestuses kirja minema ühe aastana. Paraku on kehtiva süsteemi järgi nii, et kui sa teenid oluliselt alla keskmise palka, siis on sul vaja töötada kolm aastat, et saada ühe pensioniaasta jagu staaži. See on praeguse süsteemi juures kõige ebaõiglasem,“ märkis Helme.

„Ent paraku tegutseb valitsus põhimõttel „lusikaga antud, kulbiga võetud“. Otsus, et sissetuleku suurus ei mängi tulevase pensioni saamisel enam mingit rolli, on puhas sotsialism. Kellelegi ei anta midagi juurde, vaid võetakse nendelt, kellel on olnud suurem palk, pensionit väiksemaks.“

Helme juhib tähelepanu, et praegune valitsus harrastab rikaste peksmise retoorikat, mille kohaselt rikastelt tuleb vähemaks võtta ja vaestele ümber jagada.

„Ma tahaksin kõigile inimestele südamele panna, et Eestis on rikkaid inimesi väga vähe. Need vähesed rikkad, kes meil on, ei hoia oma rikkust Eestis, vaid kusagil Šveitsis või Singapuris. Ja need rikkad ei toeta meie pensionisammast,“ märkis Helme.

“Keskmine Eesti rikas, keda sõimatakse, kuulub tegelikult keskklassi. Inimene, kes saab 900-1200 eurot palka, ongi Eestis see niinimetatud rikas inimene, kelle taskusse valitsus kogu aeg oma kätt pistab. Pensionisüsteemi ümbertegemise tulemusel saavad just need inimesed kõige rohkem kannatada. Aga nii nagu sotsialismis ikka, võrdsus seisneb selles, et kõigil on ühtviisi halb.“

Helme sõnul soodustab palga lahtisidumine pensionist ka ümbrikupalkade maksmist. „Kui kaob palga seos pensioniga, siis langeb inimeste motivatsioon oma makse ametlikult deklareerida. Ümbrikupalgad on probleem juba praegu.“

Petukaubaks peab Helme valitsuse juttu sellest, et kaob ära pensionile mineku iga. „Valitsus on enda arvates tenud kavala sammu, igaüks saab hakata minema pensionile siis, kui tahab. Väga tore, aga paindlikkuse hind on selles, et pension hakkab lihtsalt väiksem olema. Tegelikult ei ole võimalik ilma elukvaliteedis kaotamata varem pensionile minna.“

UU