Esmaspäeval käis Riigikogu ees aru andmas kultuuriminister Heidy Purga (Refrmierakond), kes seletas trotsi täis tooniga, et temal, kui ministril, ei ole mitte mingil juhul sobilik sekkuda ERM-i labase pornošõu teemasse. Usaldame professionaale! Laseme inimestel oma tööd teha! Eesti ei tohi muutuda riigiks, kus inimesi karistatakse nende eneseväljenduse pärast!
Samad loosungid ei kehtinud ERR-i puhul. Ei olnud abiks oma tahtmise saamisel. Nõukogu esimees Rein Veidemann lasi juhtumisi kombel üle huulte lipsata, et tema meelest ei ole ostetud lastega homopaar parim lahendus ETV isadepäeva hommiku saatesse.
KÕMM! Pea maha! Kui perverssusi ei poolda, siis reformikad litsuvad su laiaks, tänitades takka, et tasub ikka mõelda enne, kui asud siin sallimatut juttu ajama ja eneseväljendusega tegelema!
ERR nõukogu koosneb kahte sorti liikmetest. Üks osa on poliitikud ehk igast Riigikogu fraktsioonist üks esindaja. Seega ongi puhas poliitiline ehk ideoloogiline liin. Igaüks oma maailmavaadet seal edendamas. Ja teine osa on nö eksperdid. Aga eksperdid määrab samuti Riigikogu ehk koalitsioon ja mis te siis arvate, kui “sõltumatu” ja “ekspert” on tegelikult vana kommunist Raul Rebane, või endine ERR-i töötaja, hiljutine rahandusministeeriumi ja maaeluministeeriumi nõunik Sulev Valner? Või 22 aastat Reformierakonda kuulunud Paavo Nõgene? Kõik nad hääletasid koos Valdo Randpere (Reformierakond), Marek Reinaasi (Eesti 200) ja Raimond Kaljulaidiga (SDE) selle poolt, et saaks Veidemanni tagandada. Siin tuli otsustavalt kand maha panna, et (meedia)ekspert Veidemann ei saaks oma tööd teha. Vale ekspertiis oli!
EKRE on algatanud ERR-i erastamise eelnõu. See, mis täna nõukogus tehti, kinnitab veelkord, et tegemist on parandamatult vasakäärmusliku organisatsiooniga, mis on mäda nõukogust alates ja äärmusaktivistidest saatejuhtidega lõpetades. Lõppkokkuvõttes pole erilist vahet, kas seda kallist ja ilget propagandateenistust juhib nominaalselt 79-aastane vana kommunist või meie ajastu libe “sallivuslasest” konjunkturist.
Pole kahtlust, et nüüd vajutatakse ERR-is homo- ja transideoloogia promomisel pedaal põhja! Ma aastavahetuse saateid ei soovita kellelgi vaimse tervise huvides vaadatagi. Mitte, et nad eriti pingutaks kvaliteediga, küll aga võikuste eetrisse paiskamisega. See kõik aitab ainult kindlamini viia tulemuseni, kus see parandamatu organisatsioon tema tänasel kujul laiali saadetakse.
Martin Helme, EKRE esimees