AK Nädal uuris, milline on Reformierakonna ja Keskerakonna võimuliidu tulevik, sest vahepeal kippus valitsus juba lõhki minema. Aasta tagasi valitsuse moodustanud Reformierakond ja Keskerakond on olnud omavahel pinges, seda suurendas vaidlus energiahindade leevendusmeetmete üle. Kohati suheldi omavahel meedia teel ning üha enam räägiti juhtimiskriisist.
EKRE esimees Martin Helme ütles saates, et omad plussid ja miinused on nii koalitsiooni minekul kui opositsiooni jäämisel. Koalitsiooni pole mõtet minna lihtsalt kannatama.
“Kui minna valitsuse selle eesmärgiga, et lähme lahendame probleeme ja kriisi ja see on edukas, siis on sellest poliitiliselt võita. Ma ei näe seda sugugi nii, et meil pole mingit põhjust või kasu minna valitsusse. On küll. Aga tingimusel, et me saame oma pakutud lahendused ellu viia,” rääkis Helme.
Helme kinnitas, et kompimist uue võimaliku koalitsiooni teemal oli viimastel nädalatel küll. Tema sõnul uuriti võimalusi nii vana koalitsiooni – Keskerakond, Isamaa ja EKRE – taastamiseks ja ka päris vanadest aegadest tuttava kolmikliidu – Reformierakond, Isamaa ja sotsiaaldemokraadid – moodustamiseks. Konkreetseid pakkumisi opositsioonile aga ei tehtud.
“Aga need kõik kas ei olnud piisavalt tõsised või ei olnud üks või teine pool piisavalt julge konkreetsusega. Või ei tundunud opositsioonierakondadele need maakuulamised piisavalt ahvatlevad,” ütles Helme.
Tema sõnul on väga kahtlane, et valitsusliit järgmise kriisi üle elab.