Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Matti Maasikas peab Nõukogude Liidu taastekkest rääkima Brüsselis, mitte Eestis

-
24.07.2019
Matti Maasikas peaks Nõukogude Liidu taastekke teemal rääkima pigem Brüsselis.
© Scanpix

Kauaaegne diplomaat Matti Maasikas ründab valitsust välispoliitika osas, kuid olukorda vaatleb ta siiski liberaali tasemelt.

Välisministeeriumi asekantsler Matti Maasikas küsis sotsiaalmeedia vahendusel peaminister Jüri Rataselt ja välisminister Urmas Reinsalult, kas Eesti välispoliitiline kurss on siseminister Mart Helme sõnu arvestades sama, mis varasemate valitsuste ajal, kirjutab BNS.

“Vabariigi valitsuse liige võrdleb Euroopa Liitu Nõukogude Liiduga. Meie diplomaatidel on üha keerulisem rääkida, et poliitika pole muutunud,” kirjutas Maasikas Twitteris, suunates oma säutsu Ratase ja Reinsalu kontodele.

Tegelikult on häda pigem selles, et muutunud on Euroopa Liidu poliitika. Eesti astumisel selle liikmeks 2004. aastal teadsime me, et astume riikide liitu, et üheskoos maailma probleeme lahendada. Nüüd aga tehakse liitriiki, et taas mingi Poliitbüroo ehk Euroopa Komisjon meie kõigi eest räägiks.

Kui Vabariigi valitsuse liige võrdleb Euroopa Liitu Nõukogude Liiduga, siis tegelikult peaks Matti Maasikas sellest rääkima hoopis Brüsselis ja umbes nii: “Meie riigis on paljud inimesed arvamusel, et EL-ist tehakse uut NSVL-i. Tehke nii, et neil kartustel poleks tõepõhja all – ärge koondage kogu võimu Brüsselisse!”

Paraku on Maasikas kuulelik diplomaat ehk tema lähtub Brüsseli seisukohast – ta ei võitle mitte selle eest, et Euroopa Liit ei muutuks NSV Liiduks, vaid selle eest et seda ei märgataks või vähemalt ei öeldaks välja.

Sest kui Euroopa Liidus poleks Nõukogude Liidu sugemeid, siis poleks olnud ka Brexit päevakorda tõusnud. Aeg on lõpetada loll jutt, nagu oleks see juhtunud vaid kellegi ässitusel – üks rahvas otsustas lihtsalt vabaks jääda.

Mis aga puutub Mart Helme lubadusse, et on idaeurooplasena valmis uuele juhile jagama teadmisi, kuidas oma riigi suveräänsust taastada, siis miks ka mitte – kui kogemused on, siis võib iseolemise teele tulevaid raskusi ka teistele tutvustada. Pole vaja selles tonti näha.