JAANUAR
-Majandusraskustesse sattunud Lõuna-Eestis asuv väikeettevõte, mis lõpetas hiljuti loomakasvatuse, hakkab tootma automaksapasteeti.
-Algava mao-aasta puhul püstitavad hiinlased lauluväljakule Mao Zedungi jääskulptuuri
-Haridusminister Kristina Kallas lubab edasi astuda, kui kohalikud omavalitsused haridusleppega ei nõustu.
-Riigikogu koalitsioon võtab vastu lasteahistamisseaduse muudatuse, kus on eraldi punkt spetsiifilise täiendõppe kohustusest pedofiilidele, kes tahavad minna tööle lastaiaõpetajateks.
VEEBRUAR
-Eesti lülitab end kõige käredamat pakast lahti Vene elektrivõrgust. Kõigi palgad külmutatakse.
-Suusatajaid üllatatakse Otepää MK-etapil uue võistlusalaga: soojamaasuusatamine palmisaare simulatsioonis. Esikolmiku kohad lähevad Keeniasse.
-Maruroheline aktivist Hanah Lahe kutsub tõrvikurongkäigule tuletõrjujad, sest põlevad tulelondid tekitavad tema hinnangul pöördumatu kliimasoojenemise.
-President Alar Karis korraldab Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtu Saarde valla tuulepargis. Tuule puudumise korral kogunetakse Risti päikeseparki.
MÄRTS
-Pahandusminister Jürgen Ligi tahab saada Martin Repinski eeskujul finantsvabaks ja hakkab töö kõrvalt konserve tootma.
-Kaja Kallas avaldab raamatu „Minu pereäri“.
-Liisa Pakosta kuulutab rahvusvahelise naistepäeva 150 soo päevaks.
-Rahvasaadik Ester Karuse sõidab enne riigikogu suvevaheaega kolmeks kuuks puhkama Karula rahvusparki.
APRILL
-Peaminister Kristen Michal paneb oksjonile oma valge kampsuni. Tulu viiakse ämma kappi.
-Tallinn paigaldab linna sissesõitudele sildid „Tere ummikut!“. Siltide avamise lindilõikamisele tuleb nii palju linnaametnikke, et lint saab otsa.
-Fosforiidi proovipuurimistel Kunda-Aru karjääris leitakse kulda. See antakse kohe Ukrainale.
-Riigikogu otsustab muuta põhiseadust moel, et valimisõigus antakse hallivatimeestele. Hundijaht keelatakse terves riigis määramata ajaks.
MAI
-Mart Võrklaev lahkub Riigikogust ja asutab väikeettevõtte, mis tegeleb romude kokkuostuga. Esimesena purustab ta sümboolselt oma villise.
-Henrik Terras kutsub BSH enda nõunikuks. Roosabanaanike läheb kadedusest lillaks.
-Tallinna vanad trollid hakkavad Pärnus pooleli jäänud Rail Baltica trassi mööda inimesi Lätti vedama. Läti piiril Iklas ootavad neid RAFid.
-Terviseminister Riina Sikkut kehtestab enda vastuvõtule 20 eurose visiiditasu. Keegi ei taha teda külastada.
JUUNI
-Peeter Pärtel Pere paigaldab Tallinna lahte vesirattateed.
-Aktivist Hanah Lahe kutsub tuletõrjujad nüüd jaanilõkkeid kustutama, sest kliima on võrreldes veebruariga drastiliselt soojenenud.
-Valitsus korraldab rahva seas konkursi, küsides, millist maksu veel kehtestada. Ülekaalukalt võidab kättemaks Reformierakonnale!
-Varem Eesti teadlasi nahutanud Kersti Kaljulaid sarjab nüüd järjekordsel konverentsil halastamatult Eesti pedagooge, et nad ei hirmuta piisavas koguses koolinoori kliimakatastroofiga.
JUULI
-Jaak Valge korraldab allveelaeval Lembitu kogupaugu. Allveelaev vajub selle peale põhja. Valge ütleb, et korraldas aktsiooni isiklikel põhjustel.
-Kuna ameeriklastele Nursipalu harjutusväljaku olmehooned ei sobi, korraldatakse lagedaks tehtud ja tühjaks jäänud alal maailma meistrivõistlused kettagolfis.
-Jaak Madison mängib Mihail Kõlvarti ja Jana Toomiga Brüsseli geibaaris Vene kaarti, pärast liigutaks üheskoos edasi kasiinosse Vene ruletti mängima.
-Vahepeal Isamaaga liitunud Henn Põlluaas ja Ants Frosch astuvad sealt välja ning asutavad uue erakonna, mis saab nimeks Eesti Sariülekargajate Erakond (ESE).
AUGUST
-Eesti loob rahvusvahelise mereväe, mille esimeseks missiooniks on patrullida Pärnu lahes ja peatada kõik angerjapüügiga tegelevad piraadid. Kogenud instruktorid kutsutakse Mosambiigist, kes toovad pinnale Jaak Valge poolt põhja lastud allveelaeva.
-Valitsus otsustab 2+2 maanteede väljaehitamise asemel muuta kõik põhimaanteed ühesuunaliseks. Vastassuunas autod peavad lihtsalt ringi pöörama.
-Sõjahirmus riigijuhid evakueerivad Eestimaa elanikud Siberisse. Õhku jõutakse lasta kaks silda, sest laskemoona rohkem ei ole, see kõik on saadetud Ukrainasse.
-Edgaripäeval avatakse Hundisilmal Edgarland.
SEPTEMBER
-Alar Laneman asutab koos Jürgen Ligiga palgaarmee. Leo Kunnas lahkub selle peale Riigikogust.
-Regionaalministeerium võtab tööle kokku 15 regionaalvolinikku, kes hakkavad maakondades kohapeal majandust arendama. Kõik ettevõtted on selleks ajaks niikuinii kas pankrotti läinud või maksuhirmus välismaale kolinud.
-Riigikogu avalike suhete osakonna korraldatud konkursi mainekujundaja leidmiseks võidab strippar Marco, kes asub tööle koos lillaks läinud Roosabanaanikesega.
-Valitsuse kommunikatsioonibüroo korraldab arenguseminari “Tunneli lõpus paistab rong”.
OKTOOBER
– Elering testib esmakordselt päikesepaneele, mis töötavad ainult kuuvalgusega.
-Kaitseminister Hanno Pevkur lahkub ametist ning siirdub sõjatööstusse, hakates valmistama „Droonide mängu“.
-Kohalike volikogude valimistel asendatakse ebaturvalised e- ja m-valimised palju usaldusväärsemate lgbt-valimistega.
– ERR alustab uue saatesarjaga „Tondid ja rahvastikupoliitika“, kus vaadeldakse surnuaedu potentsiaalsete valimisringkondadena.
NOVEMBER
-Riigikogu hakkab menetlema kahepoolset lepingut Marsiga, et tagada reptiilide survel mittemaalastele valimisõigus. Selleks algatatakse põhiseaduse muudatus.
-Delfi faktikontroll tuvastab fakti kontrollides fakti, et kontrollitud faktiväide oli faktiliselt nii ja naa.
– Eesti liitub uue rahvusvahelise leppega “Banaanivabariik 2.0“, mille raames suurendatakse Eesti Vabariigi osalust Maailma Banaanifondis.
-Põhja-Lätis avatakse reservaat Eesti maksupagulastele.
DETSEMBER
-Aasta tooteks valitakse „Viies odekolonn“
-Toompeale Kuberneri aeda püstitatakse lumeskulptuur jalaga tagumikku saavast tundmatuks jääda soovivast poliitikust
-Et mitte liigselt rõhutada sugu, keelatakse jõuluvanadel habeme kandmine.
-Reformierakond, Eesti 200 ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond on Eesti elu nii tuksi keeranud, et Riigikogus korraldatakse murelikele poliitikutele nututeraapia.