Täna on Eesti lipu päev. Rõõmu kõrval, et meil lehvib oma kolmevärviline lipp, on põhjust ka ohutunnetuseks, sest taevas selle lipu kohal pole enam pilvitu.
Üks Eesti riigiasutus kuulutas tänavu “punalipu rõõmupäeva” eel, et sinimustvalge lipp võib olla provokatiivne. Aastaid asetati okupandist pronkssõduri juurde sinimustvalge lindiga mälestuspärgi Eesti kaitseväe poolt. Kuigi solidaarsus Venemaa agressiooni ohvriks langenud Ukrainaga on meile lausa vältimatu, on teise riigi lipu massidemonstreerimine riigiasutuste ees lükanud meie oma lipu staatusesse, kus meil oleks justkui kaks riigilippu.
See, et Ukraina sõda kasutatakse ära oma lipu staatuse ähmastamiseks, pole ju uudne ja ootamatu. Kui üks eestimeelne riigimees viis Riigikogu Valgest saalist välja eesistumise ajast sinna jäänud EL-i tähelipud ja kinnistas aukoha rahvusparlamendis ainult kodumaistele riigi- ja rahvuslippudele, pidid vasakpoolsed ja liberaalsed vihast lausa lõhki minema. Uue liberaalist Riigikogu politikaanist esimehe ajal hiilisid tähelipud tagasi, Eesti omi siiski vähemaks võtta ei juletud.
Üks eestimeelne mees väitis pisut ebaõnnestunud sõnastuses, et polevat enam vahet, kas Pika Hermanni tornis lehvib Eesti või Vene lipp, ja sai külge Kremli agendi tiitli. Samas aga oli tal täiesti õigus – kahjuks on just Reformierakonna ja tema satraapide võimutsedes ja sinimustvalge lipu lehvides taastatud NSVL/NLKP rahvuspoliitika (mille õigusjärglane on Venemaa), millega tuuakse Eestisse tohututes kogustes slaavlasi, samuti antakse käest iseotsustamisõigus. Ometigi võitlesime Laulva Revolutsiooni ajal just sellise arengu vastu, mida praegu jätkatakse Kaja Kallase kätega.
Eesti rahvusriigi, eesti keele ja kultuuri saatus on ohus ja seega ka simimustvalge lipu oma. Suurimaks häbiplekiks oleks see, kui sellesama lipu all ehitatakse Reformierakonna, Eesti 200 ja sotside käe all Eestisse globalismimeelset multikultiriiki.
Sinimustvalge Eesti riigi- ja rahvuslipp on oluline veel ainult rahvusmeelsetele eestlastele, kõik teised saaksid edukalt hakkama ka selleta, putini-, tähe- või vikerkaarelipuga. Seda enam peavad rahvulikud jõud hoidma Eesti lippu aukohal, kus seda asendada ei saa mitte ükski teine lipp.