USA-s toimunud äraspidine politsevägivalla juhtum on eriline sellepoolest, et mustanahalise ohvri peksid surnuks mustanahalised politseiohvitserid, seda aga ei saa vaadata lihtsalt politseivägivallana.
Eelmine kurikuulus juhtum leidis aset peaaegu kolm aastat tagasi, kui valge politseinik sisuliselt lämmatas mustanahalise kurjategija George Floydi, hoides tal põlve kaelal. Sellele järgnes terve suvi “linnadepõletamist” Ameerikas, millele USA demokraadid andsid täiesti vabad käed, et valitsevat presidenti Donald Trumpi kõigutada.
Tagajärg on praegu käes: kuna kurjategija, kelle pattude seas on ka raseda naise sihtimine kõhtu, kuulutati sisuliselt märtriks, ja tema perekond külvati üle kompensatsioonirahadega, siis sisuliselt anti kuritegevusele roheline tee (samaaegselt võeti politseilt tegutsemisvõimalusi). George Floydi ülistamine andis Ameerikale sama negatiivse efekti nagu Venemaale sari “Brigada”, mis muutis kurjategijad paljudele eeskujuks.
Black Lives Matteri linnadepõletamine sai läbi, Trump jäi võimust ilma, aga kuritegevus, mis sai 2020. aastal heakskiidu, jäi ja tugevnes.
Memphis oli 2021. aastal loonud eriüksuse Scorpion, et vähendada ebaseaduslikku tegevust, lisades korravalvureid kõrge kuritegevusega piirkondadesse. Linn teatas laupäeval, et saadab laiali eriüksuse, kuhu Nicholsi surnuks peksnud ohvitserid kuulusid.
Kuritegevus Ameerika mustanahaliste seas on kõrge. Viie mustanahalise politseiniku tegu on andestamatu ja karistust väärt, kuid ikkagi jääb üles küsimus, mida Eesti inimesed ei tea ja mida demokraatide suuvooder Maria-Ann Rohemäe kunagi siinse meediatarbijani ei too: mis ikkagi toimub Ameerika ühiskonnas, kus politseivägivald läks tasemele “mustad mustade vastu”?
Uued Uudised