Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Miks kaotab Lääs Aafrikas oma positsioonid?

-
27.10.2023
Vene lipp mustade naiste käes tähendab midagi hullu.
© Scanpix

Sellele küsimusele ilmselt Euroopa Liidust ja USA-st ausat vastust ei saa, kuid ilmselgelt kaotavad lääneriigid Mustal Mandril oma mõjuvõimu, eriti Prantsusmaa, ja asemele tulevad Lääne vaenlased Hiina, Venemaa, Iraan ja teised.

Venemaa on Aafrikas jätkuvalt populaarne seetõttu, et Nõukogude Liidu ajal oli seal olemas nn sotsialismi tee valinud riikide seltskond, kuhu kuulusid Angoola, Mosambiik, Madagaskar, Etioopia, Benin, Alžeeria, Liibüa, Tansaania, Kongo Rahvavabariik, Ginea-Bissau ja veel mitmed riigid. NSV Liit toetas ka praegu Lõuna-Aafrika Vabariigis võimulolevat Aafrika Rahvuskongressi. Venemaa ja Wagner sobivad rohkem ka seetõttu, et nende abiga saab lihtsamalt opositsiooni maha suruda, ei pea arvestama inimõigustega, mille Lääs kohe välja käiks. Hiina aga lihtsalt ostab Aafrika üle.

Viimastel aastatel on sõjaväelased kukutanud tsiviilvõimu Malis, Niigeris, Burkina Fasos, Gineas ja mujalgi ning kohe seejärel Prantsusmaale selja keeranud, viimane aga on Lääne-Aafrika endine kolonisaator, kellel oli siiani regioonis suur mõju. Mis aga puutub nn demokraatlikult valitud valitsustesse, keda on ridamisi kukutatud, siis see juhtub tavaliselt siis, kui mõni president kuulutab ennast 3-4 korda valimiste võitjaks – ehk siis läänelik demokraatia hõimusuhetes Aafrikas ei tööta.

Lihtsaim vastu sellele, miks Aafrika Läänele selja keerab, oleks see, et kurjuse jõud on pealetungile asunud. Venemaa oma Wagneriga ongi selge kurjus, aga see ei seleta põhjust, miks aafriklased “liberaalse demokraatia” hülgavad. Ilmselt on põhjus üldises pettumuses senistes liitlastes, Aafrika jätkuvas vaesuses, liberaalsete “uusväärtuste” pealetungis või veel milleski muus, aga fakt on see, et Lääs hakkab Musta Mandri üle mõjuvõimu kaotama ning miks see tegelikult juhtub, ei kuule ei Pariisist, Brüsselist ega Washingtonist.

Üks reaalne seletus on veel Niigeri näitel ehk see on lääneliku kolonialismi jätkumine ka iseseisvunud Aafrikas: tuareegide ülestõus algas sellest, et Prantsuse firmad mürgitasid Niigeris nende maad uraanikaevandustega, kohalikud mustad valitsejad surusid Pariisi toel mässud veriselt maha ja nüüd on islamistid sõja üle võtnud. Niigeri rahvas pole kaevandamisest midagi saanud, selle tulu on omale võtnud prantslased ja kohalik võimuladvik.

Euroopa võtab vastu massiliselt üle Vahemere tulevaid aafrika mehi, luues endale veelgi ühe lõksu – kui näiteks Niigerist ja Malist Läände jõudvad majandusmigrandid on nende riikide uute valitsuste toetajad, siis on Lääs juurde saanud potentsiaalsed vaenlased migrandikogukondade näol. Tegelikult pole praegu mitte ükski Euroopasse saabuv migrant siinsesse “liberaalsesse demokraatiasse” sobiv, mida näitas Euroopa moslemite toetus Hamasile.

Pärast Hiinat ja Venemaad võtab Aafrikat üle ka Iraan. Sellele viitab AFP uudis, kus viidatakse “Euroopa hegemooniapoliitikale”. Tundub, et Euroopa Liit ja USA on kaotamas suure platsdarmi Euroopast lõunas. Aga miljonid migrandid tulevad sellegipoolest ja pigem vaenlastena..

TEHERAN, 25. oktoober, AFP-BNS – Iraani president Ebrahim Raisi väljendas kolmapäeval Teherani soovi teha koostööd juulis Nigeris võimu haaranud sõjaväehunta juhtidega, võttes vastu nende välisministri.

Kohtumisel Bakary Yaou Sangarega tõstis Raisi esile “nigeri rahva vastupanu Euroopa hegemooniapoliitikale kui tunnistuse Aafrika keeldumisest kolonialismist”. Raisi ütles Sangarele, et Iraan on valmis koostööks Nigeriga, eriti majandusega seotud valdkondades.

Niger kannatab Lääne-Aafrika majandusühenduse ECOWAS kehtestatud sanktsioonide käes ning paljud lääneriigid on katkestanud arenguabi.