Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Moskva patriarhaati taltsutama pidavat seadust saab rakendada laialdasemaks usuvabaduse lämmatamiseks, kui religioon ja riiklik ideoloogia ei kattu

-
14.05.2025
Järgmisena saab kirikuseadusega ette võtta metodisti kiriku, kes ei toeta riiklikku homolembust ja sooideoloogiat.
© Uued Uudised

President lükkas tagasi nn kirikute ja koguduste seaduse, mis peab nüüd uuesti Riigikogus läbi arutatama, kusjuures kuulda on, et peavooluerakonnad tahavad teha ainult kosmeetilisi muudatusi.

Kirikuga seotud inimesed on seda seadust tugevalt kritiseerinud, leides, et see avab võimaluse samadel alustel represseerida mistahes kirikut või kogudust. Praegu Moskva patriarhaat, tulevikus…

Näiteks lahkus Eesti Metodisti Kirik 2023. aastal maailma metodistlikke kirikuid koondavast Ühendatud Metodisti Kirikust (UMC), kuna ei nõustunud katusorganisatsiooni liberaalse lähenemisega seksuaalvähemuste (LGBT) õigustele. “Ühinenud Metodisti Kirikus liigutakse järjest rohkem selle poole, et hakatakse aktsepteerima homoseksuaalsete inimeste laulatamist ja ka preestriks õnnistamist. Meie usume pühakirja valguses, et see ei ole pühakirjaga kooskõlas, nagu ka antud hetkel Ühinenud Metodisti Kiriku iseenda kirikukord ütleb. Aga paraku seda kirikukorda ka järjest rohkem rikutakse. Nii et see on kindlasti üks kõige silmapaistvam väljendus,” ütles Eesti Metodisti Kiriku superintendent Robert Tšerenkov tollal ERR-ile.

Eestis on homoõigused viidud riiklikule tasemele, nad said õiguse abielluda, ministrid Kristina Kallas ja Liisa Pakosta jutlustavad paarikümmet sugu, minister Karmen Joller kutsub üles repressioonidele nende vastu, kes usuvad “ebateadust” (võitlevale ateistile on ka religioon ebateadus) – kõik see näitab, et uue seadusega on olemas seadusandlik baas rakendada see lisaks väidetavale Kremli-meelsele kirikule ka “homofoobse” metodisti kiriku vastu. Ja ei maksa vähemalgi määral kahelda selles, et Moskva patriarhaati mõjutada püüdev seadus rakendatakse vajadusel ka mistahes muu religioosse ühenduse vastu.

Vaimuliku taustaga poliitikud, kes on kirikute ja koguduste seaduse vastu, ei kaitse mitte patriarh Kirilli seisukohti, vaid on tõsiselt mures usuvabaduse pärast, mis on tagatud Põhiseadusega. Totalitarismis on alati nii, et algselt ühe nähtuse vastu suunatud seadust kasutatakse hiljem ka kõigi teiste teisitimõtlejate vastu.

Soomes läbis parlamendisaadik Päivi Räsänen aastatepikkuse juriidilise inkvisitsiooni seetõttu, et tsiteeris Piiblit homoseksualismi kontekstis. Läänemetsad ja Tarod on võimelised seda ka Eestis rakendama.

Samal teemal Eesti metodistid ei toeta homolembust katuseorganisatsioonis ja lähevad edasi oma, Piiblis näidatud teed pidi