Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

NATO-Vene läbirääkimiste eel: Eestis on endiselt valitsuses Ühtse Venemaa koostööpartner

-
10.01.2022
Hiina ja Venemaa mõjuagendid?
© Uued Uudised

Julgeolekuolukord Ukraina ümber on äärmiselt pingeline, kuid Eestis sünnivad kummalised asjad: kaks võimuparteid, Keskerakond ja Reformierakond, ei toetanud Riigikogus Ukraina territoriaalse terviklikkuse algatust, KE poliitik Oudekki Loone on vastu Ukrainale kahurite tarnimisele – kas koostööleping Ühtse Venemaaga, millest Keskerakond keeldub jonnakalt lahti ütlemast, on endiselt mõjuavaldav?

Kuigi Eesti valitsusparteidel ja nendele lojaalsel meedial meeldib tümitada näiteks Marine Le Peni ja Viktor Orbanit nende väidetava venemeelsuse pärast, ei taheta rääkida sellest, kuidas üha enam Lääne-Euroopa poliitikuid läheb Vene firmade juhatustesse, ennekõike aga seda, et Keskerakonnal on jätkuvalt koostööleping Putini parteiga. Jüri Ratas on väitnud, et tegu pole töötava lepinguga, aga prügikasti seda ikkagi ei visata – ju siis on sel ikka mingi väärtus.

Tegelikult on põhjus, miks seda ei tehta, selgelt aimatav: leping annab Keskerakonnale vene hääled ja kui erakond selle lõpetaks, solvuksid paljud Jüri Ratase ja Kersti Kaljulaidi “meie inimesed” ning läheksid erakonna tagant minema. Selliseid Putini-meelseid “meie inimesi” aga on väga palju – kolumnist Ivan Makarov avab mitmes oma kirjutises selle, kuidas paljud Eesti venekeelsed poliitikud osalevad “kaasmaalaste” üritustel üle maailma, võtavad sõna Vene meedias, pas(a)undavad üle maailma venelaste väidetavast diskrimineerimisest Eestis (samas olles Tallina linnavõimu oma kontrolli alla saanud) – kõigest sellest peavoolumeedia ei kirjuta. Tegelikult saavad putinimeelsed sageli sõna just peavoolumeedia venekeelsetes kanalites, nagu ETV+.

Venemaa muutub üha agressiivsemaks ja maailmas toimub mõjusfääride ümberjaotamine. Keskerakond peab juba praegu andma vastust, mis saab nende koostöölepingust Ühtse Venemaaga, sest võimaliku agressiooni puhul Ukraina vastu on üliimelik, kui ühel NATO riigil on valitsuses Putini koostööpartner.

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus aga peab selgelt välja ütlema – kas Reformierakonnal on koostöösidemed Hiina kommunistidega, millest on rääkinud ühe Hiina-visiidil toimunu põhjal EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees Henn Põlluaas? Muidu jääb mulje, et Eesti valitsus koosneb Moskva ja Pekingi “kasulikest idiootidest”.

UU