Euroopa Liidus on oodata veelgi karmimaid arenguid, mis lõppkokkuvõttes aga võivad viia selle kiirema lagunemiseni.
Euroopa Parlament kinnitas möödunud nädalal nappide poolthäältega uueks Euroopa Komisjoni presidendiks Ursula von der Leyeni.
Von der Leyeni sõnavõttudest oleme juba korduvalt kuulnud, et Euroopa Liit peab tugevdama kontrolli liikmesriikide üle. Suurbritannia esindaja Euroopa Parlamendis, Brexiti eestvedaja ja europarlamendi valimised Suurbritannias suurelt võitnud Brexiti partei esimees Nigel Farage hoiatas sellega seoses taas kord ELi kavatsuse eest haarata kontrolli „meie elu kõigi võimalike aspektide üle“, seda enam, et nüüdseks on paigas ka Euroopa sõjaväe loomise plaan.
„Ta [Ursula von der Leyen] tahab ehitada tsentraliseeritud, ebademokraatlikku ja uuendatud kuues kommunistlikku liitu, mis muudab liikmesriikide parlamendid tähtsusetuks,“ rääkis Farage.
Euroopa Parlamendis Ursula von der Leyeni ametisse kinnitamise hääletuse eel kõneledes nimetas Farage von der Leyenit fanaatikuks, kelle suureks eesmärgiks on Euroopa kaitsevõime organiseerimine. Farage’i sõnul tuleks suhtuda Euroopa armee loomise plaani erilise ettevaatlikkusega, kuna see ei ole NATO olemasolu tõttu sugugi vajalik, aga von der Leyen tahab sellega ikkagi tegeleda, kuna tal on selleks nüüd võimalus.
„Ei ole mingit kahtlust! Pärast viit aastat nende inimestega eesotsas ja Euroopa kaitseliit on valmis. Ja see, mida saab kasutada kaitseks, saab kasutada ka ründamiseks! Ja teil [Euroopa Parlamendil] puudub selle üle igasugune kontroll. Hääletage selle kandidaadi vastu, seiske demokraatia ja oma kodanike kaitsel,“ kutsus Farage parlamendisaadikuis üles.
Ta lisas, et on mõnes mõttes ka rahul, sest Brexit muutus Suurbritannias nüüd veelgi populaarsemaks: „Jumal tänatud, et me lahkume!“
Von der Leyeni poolt hääletanud Eurokraatidest parlamendisaadikud saavad seega korralikult petta. Nad toetasid Euroopa sõjaväe loomist, kuid neil endal puudub tegelikult igasugune võimalus sellel teemal kaasa rääkimiseks. Ning, nagu hoiatab Farage, on tegemist ohtliku olukorraga, kuna Euroopa sõjaväge saab kasutada kergesti, ilma demokraatlike protsesse kaasamata, erinevateks sõjalisteks aktsioonideks.
Allikad: The Sun, De Dagelijkse Standard
Refereeris Triin van Doorslaer