Noorte vaimse tervise portaal Peaasi on algatanud kampaania kliimaärevuse vastu, mis vähemalt esmase ülevaate järgi pigem süvendab seda.
“Sellel sügistalvel korraldab Peaasi.ee koos Eesti Rohelise Liikumisega vestlusringe, et saada teemast rohkem teadlikuks, pakkuda võimalust jagada mõtteid inimestega, kes samuti mõtlevad kliimamuutustest ja keskkonnakriisist ning kelles need teemad tekitavad tugevaid tundeid,” kirjutab portaal.
Seejuures lisatakse: “Kui sul on mõtteid ja tundeid (ärevus, hirm, viha, lein) seoses kliimamuutustega maailmas, siis see on võimalus jagada neid toetavas ja turvalises keskkonnas. Soovid kohtuda teiste sarnaselt mõtlevate inimestega, kes mõistavad ja kogevad samu muresid.”
Sellest võib välja lugeda, et noored kohtuvad seal samasuguste kliimaärevuses noortega, nagu nad ise on, ja neid nõustavad inimesed, kes on ise kliimavõitlejad ja seega paanikatekitajad.
Mis sellest välja tuleb, kui koos on kliimaärevuses, -paanikas ja -hüsteerias inimesed? Nad võimendavad üksteise hirme ja tagajärjeks on veelgi suurem paanika, sest praegust kliimavõitlust ja seda juhtivaid inimesi arvesse võttes ei pakuta kohtumistel mitte midagi sellist, mis muremõtted ära võtaks.
“Iga kohtumine algab algusringiga, sisaldab vaba arutelu, kus igaüks võib osa võtta nii palju kui soovib, ja lõpeb positiivsusele suunatud lõpuringiga.”
Milline on see positiivne lõpusõnum? Et Maa kuumeneb üle? Sest mitte midagi muud peavooluuudistest välja ei loe. Ütleb ju ka Peaasja tekst: “Kliimamuutused mõjutavad meid üha rohkem. Igapäevaselt jõuavad meieni infokillud meediast, kuidas kliimamuutused on mõjutanud maailma – üleujutused, põlengud, ekstreemsed temperatuurid või ilmastikuolud.”
Siit saab teha ainult ühe järelduse: kui noored lähevad neile koosolemistele, siis ärevus neis ainult süveneb. Asi oleks sootuks teine, kui sinna kutsutaks spetsialistid, kes ütlevad, et kliimaga pole asjad sugugi nii hullud, kui meile maalitakse – see mõjuks noorte vaimsele tervisele kindlasti kosutavalt. Paraku on kogu ettevõtmine suunatud ilmselt sellele, et väidetavat kliimakatastroofi noorte mõtetes võimendada.
Üks hea näide on Riigikogu reformierakondlasest noorsaadik Hannah Lahe, kes korraldab kliimapäästmisüritusi, näiteks oma kääpaga Toompeal, aga ise on intervjuus tunnistanud, et tal on olnud muresid vaimse tervisega. Ise õhutab hüsteeriat, ise kannatab?
Ükski taoline üritus ei ole mõeldud mitte olukorra parandamiseks, vaid võimendamiseks. Kui ideoloogilised propagandistid koguvad kokku sisserändajad, siis nad hoiatavad neid siinsete “rassistide” eest; kui koos on geid, siis hoiatakse neid “homofoobia” eest, ja kui kokku saavad kliimaärevuses noored, siis kindlasti vajutatakse ka neile punast paanikanuppu. Sest kõik need võitlused on marksistide võitlused.
Kogu ettevõtmise autorid on pärit sealt, kust ka kliimahüsteeria: “Kliimamure viitab reaalsetest kliimamuutustest tulenevate ohtude poolt tekitatud ja tegeliku olukorraga põhjendatud stressile ja murele (Eesti Inimarenguaruanne, 2023). Tugigruppide elluviimine toimub projekti “Toimetulek kliimamurega: õppemeetodid Euroopa noorte vaimse tervise jaoks” raames ning projekti toetab Erasmus+ programm ning seda kaasrahastab Euroopa Liit.”
Uued Uudised