Kuigi ka EKRE ridades on näitlejaid ja kultuuriinimesi, on suurem osa näitlejatest rahvuskonservatiivide suhtes kriitilised, mida nad ei väsi ka kõva häälega välja näitamast, näiteks „seakisa“ tehes. Nüüd on liberaalidest kultuurimarksistid ikka hädas ja hauvad streiki „omade“ vastu.
Näitlejate liit annab Eesti Päevalehe nädalalõpulisas LP teada, et „kui olukord ei parane, peame kaaluma streikimist“.
Näitlejad kurdavad, et peavad rügama puhkepäevadeta, et tagada endale majanduslik turvatunne ja palgast ei piisa enam toiduostmisekski.
Riigiteatris töötavate näitlejate palgalagi on kõrgharitud kultuuritöötaja riiklik miinimum ehk 1600 eurot. Palgalisana maksavad teatrid mõnedkümned eurod oma näitlejatele juurde ja etenduskordade eest makstakse punktitasu, mis ühe näitleja sõnul on nii väike, et katab vaevu ära teatripuhvetis söömas käimise.
Kuigi kultuuritöötajate miinimumpalk on ajas kasvanud, on selle ostujõud üha väiksemaks jäänud.
„Vabakutselised loovisikud ei istu Stenbocki maja ees, käsi välja sirutatud, ega kerja raha,“ rääkis Liisa Pulk.
„Kui Toompeal kõlavad loosungid, et „pidu ja üle jõu elamine peab lõppema“, siis tekib minul alati see küsimus, kes need inimesed on, kes üle jõu elavad,“ lisab Taavi Teplenkov.
Vanemuise näitleja Reimo Sagor, kes pidas 2019. aastal teatriahuninda vastu võttes kummalise tänukõne, milles süüdistas väljendirohkelt valitsusse kaasatud konservatiive, on nüüd ikka rahuolematu, kuigi võimul on hoopis teised. Seekord on sihtmärgiks saamatu kultuuriminister.
„Kui olukord ei parane, siis peame tõsiselt kaaluma ka streigi võimalust,“ hindab Eesti Näitlejate Liidu juhatuse esimees Tõnn Lamp.
Muidugi ei parane! Selle valitsusega mitte. Aga saite omad pukki, keda te nii väga ihalesite, nüüd on hilja pisaraid valada.
Loe siit: